додому культура На великі екрани виходить документальний фільм «МІФ» про життя Василя Сліпака

На великі екрани виходить документальний фільм «МІФ» про життя Василя Сліпака

962

Він покинув велику сцену, аби стати воїном, і віддав життя, захищаючи Україну. На великі екрани виходить документальний фільм «МІФ» про життя Василя Сліпака, українського оперного співака, соліста Паризької національної опери. Сьогодні ж у Тернополі – і його допрем’єрний показ. У нашій студії побував один із режисерів Іван Ясній, який розповів про стрічку та роботу над нею.

“МІФ” – це документальна стрічка режисерів Івана Яснія та Леоніда Кантера. Розповідає про оперного співака, який мав успішну кар’єру у Франції, проте кинув усе, аби піти на український фронт. Для фільму його творці по цілому світу збирали архівне відео. Щоправда, деякі унікальні кадри не увійшли до фільму – люди їх надіслали надто пізно.

– Наприклад, там кадр, де Василь після опери, грандіозно величезної опери, виходить на сцену, і коли вже на біс його кличуть, виходить з прапором українськимна плечах, як на Олімпійських іграх переможці. Я ніколи не бачив, щоб в опері хтось виходив з пропором своєї країни, – розказує режисер Іван Ясній.


У стрічці дві сюжетих лінії – історія Василя Сліпака та казкового Джельсоміно, у якого вкрали голос. Тож у фільмі переплелись документальні кадри і анімовані. Знімальний процес розпочали з передової, розуміючи, що побратимів Василя теж може забрати війна. На момент виходу фільму троє із них вже загинули.

– Коли ми вже рухалися на передову, ми домовилися з таким позивним “Розписним”. І він знімав якраз, декілька кадрів мав з цього бою. Ми домовились з ним, що заберем в нього відео з мобільного телефону, фотографії, і коли приїхали, почали шукати “Розписного”, нам сказали, що він вчора загинув, – говорить Іван Ясній.

Зйомки відбувались і в Парижі, де жив та працював Василь Сліпак. Там він був своєрідним рупором українства.

– Василь завжди був першим, завжди був ініціатором, максималістом. Він якщо щось вибирав, то в опері йшов на саму головну роль, саму яскраву, саму пишну.

У кінотеатрах фільм “МІФ” про Василя Сліпака показуватимуть із 8 лютого.