Головна суспільство На українських дорогах зупинятимуть водіїв таксі – перевірятимуть документи

На українських дорогах зупинятимуть водіїв таксі – перевірятимуть документи

363

З 23 квітня до 20 травня на українських дорогах зупинятимуть водіїв таксі. Державтоінспекція спільно з управлінням Укртрансінспекції проводять відповідні профілактичні заходи, перевіряють наявність необхідних документів, ліцензії. Результат першого дня операції – близько 10складених протоколів, найчастіше за відсутність таксометра, довідки про медичний огляд водія та ліцензійної картки.

Водій ось цього автомобіля таксі у вересні минулого року виїхав на смугу зустрічного руху на об'їзній дорозі Тернополя та зіткнувся з пасажирським автобусом ПАЗ. Двоє людей з легківки: водій – винуватець та пасажир загинули на місці події. З того часу минуло кілька місяців. Те, що залишилось від таксі, донині на штрафмайданчику. За цей час за участю і з вини водіїв таксі в Тернополі трапилось ще кілька резонансних ДТП.

– Вони ліцензіати і про всі ДТП нам мають повідомляти, але, здебільшого, стараються сховати, але воно спливає через тиждень, два, місяць, воно виходить на ззовні. По таких ДТП проводиться позапланова перевірка, і якщо виявляється більш серйозні порушення, ніж порушення в роботі, передається на перевірку ліцензійних умов, якщо є підстави, ліцензія анульовується, – розповідає головний спеціаліст відділу організації перевезень управління Укртрансінспекції у Тернопільській області Олексій Якубовський.

Віднині і до 20 травня працівники ДАІ та Укртрансінспекції спільно зупинятимуть водіїв таксі. Не тільки вдень, а й вночі перевірятимуть необхідні документи, наявність ліцензії, таксометрів, медичної довідки водія, страхівки.

Водії мають теж прохання і до працівників ДАІ.

– Щоб не були всякі підходи там, по різних стоянках, бо підходять на стоянках, добрий день там покажіть документи, а якщо все офіційно робиться, то звичайно, що треба перевіряти, контролювати те все, але щоб воно все було по закону. І таке явище як попередження усне також повинно бути, одне, друге, а не відразу штраф 500 гривень, 1200. Я говорю так як є, – радить таксист Володимир.

Пасажири, сідаючи у таксі, повинні запитати у водія наявність ліцензійної картки, страхівки та простежити чи працює таксометр.

– Перевезення пасажирів без ліцензійної картки, без посвідчення водія, такі також випадки бували, що навіть посвідчення водія не було, техпаспорта, з недійсною ліцензією, – 1700 гривень штрафу. Також якщо взагалі немає ліцензії, складається протокол про порушення статті 164, пртокол відправляємо до суду, штраф від 340 до 680 гривень, – пояснює головний спеціаліст відділу організації перевезень управління Укртрансінспекції у Тернопільській області Олексій Якубовський.

Крім порушень законодавчих, водії таксі часто не дотримуються і правила дорожнього руху, кажуть інспектори ДАІ.

– Найчастіше порушують такі вимоги правил дорожнього руху, як невиконання вимог дорожніх знаків, порушення правил дорожньої розмітки також порушення правил зупинки – стоянки. Відповідно за порушення даних вимог штраф сягає 255 до 340 гривень, складається адмінпротокол за статею 122, ч.1, Кодексу про адмністративне адмінпорушення, – розповів начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в Тернопільській області Василь Барановський.

Скарги від пасажирів таксі частенько надходять до управління Укртрансінспекції. Найвищі ціни та відсутні таксометри у тих автівках таксі, які обслуговують пасажирів біля авто та залізничного вокзалів. Відповідні перевірки обіцяють провести і там.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here