Головна суспільство На тернопільських кладовищах проводять “генеральне прибирання”

На тернопільських кладовищах проводять “генеральне прибирання”

349

Наводять лад на могилах і комунальники, і городяни. В нашому краї прийнято 1 листопада поминальною молитвою згадувати померлих та відправляти панахиди. Віряни та комунальні служби Тернополя до цього дня готуються заздалегідь.

Ніна Іванівна на могилу своїх батьків приходить часто: двічі, а то й тричі на місяць. Прибирає жінка на могилах і інших родичів, а на допомогу кличе і детей, і онуків. Традиційно 1 листопада Ніна Іванівна приходить сюди зі своєю сім'єю засвітити свічку за душу близьких людей.

Ніна Іванівна, прибирає на могилі батьків: "- Роботи є, прибирати треба. Мусимо, а хто віддасть дань, як не ми, діти? Мусимо.

– А привчаєте своїх дітей, онуків?

– Обов'язково всі. І діти, і внуки. Приходять, шанують пам'яит першого листопада, як положено".

Таких як Ніна Іванівна на кладовищі чимало. Тепла і суха погода сприяє прибиранню, тож люди стараються якнайшвидше навести лад на могилах. Побільшало роботи цього тижня і в комунальників. Зараз на цвитарі збирають сміття і листя. За день, каже начальник підприємства, вивозять 2-3 машини сміття. Зараз на кладовищі у селі Підгороднє працює 6 людей і 6 на вулиці Микулинецька.

Сергій Тлумацький, начальник СКП "Ритуальна служба": "Активізуються люди, прибирають на своїх могилах. Роботи є, бо і листя вже опало, ми це все збираємо. Роботи є багато. До першого числа ми, звичайно, як і завжди все встигнемо, поприбираємо".

Не завжди чистоту на цвинтарі підтримують люди, які приходять сюди помолитися чи прибрати на могилі. Сергій Тлумацький каже: нерідко сміття викидають будь-де, тоді як смітники є в кожному проїзді. Начальник "Ритуальної служби" закликає тернополян не лише прибрати на могилах родичів, а й там, де за могилою доглянути уже нікому.

Сергій Тлумацький, начальник СКП "Ритуальна служба": "Якщо дуже запущена могилка, якщо хащі виросли, то стараємося щось зрубати. А так, щоб вони досконало прибиралися… За нами закріплені тільки доріжки і загальна територія кладовища. А могилки – це є власність родичів. Але що можливо, то стараємося зробити".

Комунальники обіцяють, вже до кінця тижня усі роботи на кладовищі закінчать. До 1 листопада повністю завершать "генеральне прибирання".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here