додому Новини На тернопільському ринку дорожчають тепличні овочі і фрукти

На тернопільському ринку дорожчають тепличні овочі і фрукти

637

У Тернополі дорожчають овочі, зокрема, тепличні. Лише за останній тиждень огірки і помідори на центральному ринку міста зросли у ціні на 2-3 гривні за кілограм. Зате городина: картопля, буряк, морква і цибуля коштують так само як і минулого року. А продавці подорожчання цих овочів, принаймні найближчим часом, не прогнозують.

 

 

Сьогодні на центральному ринку Тернополя огірки продавали по 18 гривень за кілограм, а помідори по 10. Це на 2-3 гривні дорожче, ніж минулого тижня. Зниження ціни на ці овочі продавці не прогнозують. Навпаки, ближче до зими і взимку вони ще можуть подорожчати.

– Товар подорожчав, тільки тепличний товар – огірок, помідор, який в теплиці вирощують, тому що опалюється газом і воно подорожчало, а якщо, наприклад, Херсон, то він так і залишався, но вже подорожчав, то вже такі остатки розкоші, як то кажуть, шо є, то і везуть з того Херсону, чуть-чуть дешевше, бо то з поля, а якщо тепличний товар, то він вже дорожчає, – розповіла продавець овочів та фруктів пані Оксана.

Продають на ринках міста і капусту. Кілограм коштує 6 гривень. Гриби, порівняно з минулим роком, подешевшали, розповідають продавці, шампіньйони сьогодні продавали по 16-18 гривень за кілограм. Стабільні у ціні фрукти. Яблука коштують в середньому 7-8 гривень, груші – 12-15. Продають на центральному ринку і мандарини, по 20 гривень за кілограм.

Пані Галина овочами на центральному ринку Тернополя торгує місяць. Жінка має присадибну ділянку розміром один гектар у Зборівському районі. На ній вирощує картоплю, буряк, моркву, цибулю. Самостійно обробляти поле важко, допомагають доньки і мама. У якісті своєї продукції пані Галина впевнена.

– Бурячок по 3 гривні, ріпа чорна по 5, морква по 3, цибулька домашня по 3 гривні. Картопля по 1,5, картопля цього року дешева, урожаї великі, ринок перенасичений картоплею, – розказує пані Галина.

Продавати за такими низькими цінами овочі – не дуже вигідно, каже пані Галина, їх собівартість ледь окупляється, проте підвищити ціну не може, адже покупців зараз і так негусто. Ціни на городину, зокрема, картоплю, буряк, моркву і цибулю на центральному ринку стабільні і підвищувати їх продавці поки не збираються.