додому суспільство На тернопільські каштани вже чатує мінуюча міль

На тернопільські каштани вже чатує мінуюча міль

433

Мінуюча міль, яка вже неперший рік поїдає тернопільські каштани, цьогоріч, за прогнозами екологів, знову дасть про себе чути. Шкідників важко позбутися, адже непрохані "гості" з-за кордону добре пристосовуються до будь-якої погоди. В результаті обезсилені дерева скидають ушкоджене листя вже влітку. Про те, чим загрожують маленькі метелики великим деревам дізнавалась наша знімальна група.

Ольга Савуляк, журналіст: "Тернопільські каштани, кохання полум'яне… Нині у всій своїй красі цвітуть і пахнуть. Та чи надовго? Екологи кажуть: цьогоріч дерева знову атакуватиме мінуюча міль".

Маленькі шкідники є у цих велетнях-каштанах і зараз. Їх не лякає ані спека, ні лютий мороз. Міль успішно зимує в опалому листі. Як тільки на деревах з'являється зелень, береться за справу знову. Так, з року в рік, ситуація повторюється. Екологи кажуть: це спільна біда українських каштанів.

Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради: "Десь в місяці червні, коли взяти листок каштану, там видно такі бурого кольору міни, тобто ходи, які шкідник прокладає в листку… Орієнтовно в середині літа ми можемо помітити, що листя жовтіє, сохне і починає опадати".

Боротися зі шкідниками можна, але дорого, кажуть комунальники. Радикальні методи, як от ін'єкції, оприскування чи підливання спеціальними препаратами – вартісні і трудоємкі.

Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради: "Метод оприскування. Він є досить ефективним. Але на відміну від інших методів, його треба проводити в рік мінімум 2 рази. А каштан має велику висоту, відповідну ширину крони. Треба залучити і спеціалістів, і відповідну техніку, щоб провести це оприскування".

Тому поки комунальникам залишається вчасно збирати опале листя. А тернополянам – насолоджуватись красою каштанів, доки їх не з'їла мінуюча міль.

Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради: "Враховуючи характеристики чи ознаки цього шкідника, можна переконливо сказати, що ситуація буде аналогічною, як і в минулому році".