додому АТО На Тернопільщині завершено слідство стосовно підозрюваних у співпраці з «ДНР»

На Тернопільщині завершено слідство стосовно підозрюваних у співпраці з «ДНР»

678

dnrПрокуратура Тернопільської області скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно двох тернополян. Їх звинувачують у державній зраді, сприянні діяльності терористичних організацій, фінансуванні тероризму, вербуванні осіб з метою вчинення терористичних актів, публічних закликах до насильницької зміни та повалення конституційного ладу. Цим тернополянам за скоєне загрожує 15 років ув’язнення.

В обласній прокуратурі кажуть, двоє братів тернополян, перебуваючи в Росії, особисто познайомились із керівниками терористичної організації «ДНР» та отримали завдання – вербувати людей. Окрім особистих зустрічей використовували також інтернет. Брати інструктували, забезпечували найманців, направляли їх через територію Білорусі у спеціальний табір в Ростові-на-Дону для бойової підготовки та участі у терористичній діяльності на Сході України. Затримали братів в одному з барів Тернополя під час вербувальної бесіди.

– Обіцяли їм 1.5 тисячі доларів заробітку за місяць, 20 тисяч доларів за поранення і 100 тисяч доларів за смерть, тобто виплати родичам. Різним особам вони обіцяли різні суми. Обіцяли доплати за знищену техніку, за вбивство українських військових, – розповів старший прокурор прокуратури області з питань нагляду за додержанням законів органами СБУ, державної митної служби та державної прикордонної служби Андрій Сарахман.

За 3 місяці цього року чоловіки завербували щонайменше 10 громадян України. Вони також організовували проплачені мітинги в різних областях України.

– Особам, яких вони вербували, ще ставили завдання організувати мітинги на території обласних центрів України. За ці мітинги вони платили кожному учаснику 200-300 гривень, а організатору доплата за кожного учасника по 50 гривень, – каже Андрій Сарахман.

Працівники СБУ в Тернопільській області затримали братів у Тернополі у кінці липня цього року. З того часу їм обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Такий випадок у нашому місті не єдиний. За останніх півроку виявлено ще два. Триває розслідування.