додому Новини На Тернопільщині запанує дощова погода з мокрим снігом

На Тернопільщині запанує дощова погода з мокрим снігом

948

snig_doschЖовтень таки потішив тернополян та мешканців області бабиним літом. Минулих вихідних у Тернополі температурні показники перекрили історичний максимум, адже вдень сягали 25 градусів із позначкою плюс. А середньодобова температура повітря перевищувала норму на 5-8 градусів. Та вже від сьогодні Тернопільщину накрили дощі. Сильні зливи із шквальним вітром синоптики обіцяють нам ще й у наступні кілька днів.

Сонячні та теплі жовтневі дні на Тернопільщині поступово змінюються на залиті проливними дощами. Синоптики кажуть, бабиного літа більше чекати не варто – у найближчі кілька днів погодні умови значно погіршаться, йтимуть дощі, місцями сильні. У цей час на погоду впливатиме циклонічна депресія з центром над Західними областями України. Тернопільщина перебуватиме у найбільш несприятливій її частині – тиловій.

– Оця циклонічна депресія буде впливати на нас таким чином, що є велика ймовірність випадання по області мокрого снігу. Але без утворення стійкого снігового покриву, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

Температура повітря буде знижуватись. 4 жовтня у гідрометцентрі обіцяють вночі ще 7-12 градусів тепла, а вдень 10-15. А от вже 5 жовтня впродовж доби – від 2 до 7. Всього на кілька градусів тепліше буле вдень наступного дня, 6 жовтня – до 10-ти тепла вдень. Також очікуються пориви вітру від 15 до 20 метрів за секунду.

– В подальшому ми очікуємо, що опади почнуть поступово припинятися. В окремих районах спостерігатимуться невеликі лише дощі і температурні показники дещо підвищаться. На 7-8 жовтня ми ще очікуємо від 1 до 7 градусів тепла, а вдень вже 10-15 градусів вище нуля, – каже Оксана Софінська.

Яким буде увесь жовтень, синоптики достеменно не знають. Адже точно спрогнозувати погоду, кажуть, можливо лише на кілька днів.