
На Тернопільщині за останній рік 300 переселенців звернулися у центри праці. 100 людей роботу вже отримали, повідомляють у Тернопільському обласному центрі праці. 14 переселенців проходили професійне навчання, а ще майже 20 залучали до тимчасових робіт.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: На біржі праці демобілізованим військовим допоможуть знайти роботу
Роботу на Тернопільщині шукають не усі переселенці. Частина з них – пенсіонери, школярі, жінки, які доглядають за дітьми. Тож загалом роботи в нашій області потребували трохи більше трьох сотень переселенців і третина через центри праці її знайшла. На Тернопільщині рівень безробіття один з найвищих в Україні, а середня зарплата – чи не найнижча, тож не усім підходять такі умови. Середня зарплата у нас – приблизно 2,5 тисячі гривень.
– Їх не завжди влаштовує розмір зарплати, який пропонують роботодавці. У нас середня зарплата в області є найнижчою в Україні і коли стикаємося з пропозиціями для переселенців, то не всі на це погоджуються. Вони шукають кращі варіанти, їдуть в інші області, – розповідає перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександра Островська.
Наприкінці березня вступив у дію закон про пільги для переселенців, який має їм допомогти швидше соціалізуватися.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Через події на Сході України та складну економічну ситуацію в державі більшає безробітних
– Люди, які будуть переїжджати з метою працевлаштування в іншу місцевість, то вони будуть мати можливість, щоб ми оплачували їм за проїзд. Якщо вони будуть проходити наркологічний, медичний огляд при працевлаштуванні, якщо це необхідно при працевлаштування, то ми будемо повертати їм витрачені гроші на цей огляд. Якщо роботодавець буде приймати таку людину на строковий договір на півроку, то за три місяці ми будемо компенсувати роботодавцю його витрати на оплату праці, але не вище середньообласного розміру, – каже Олександра Островська.
Переселенці також мають можливість навчатися, якщо для них не буде підходящої роботи. Ваучер надається на підвищення кваліфікації чи перенавчання.