додому Головні На Тернопільщині з’явиться спроможна мережа закладів охорони здоров’я

На Тернопільщині з’явиться спроможна мережа закладів охорони здоров’я

676

В Україні розвиватимуть сільську медицину. Згідно з ініціативою Президента, на неї спрямують 5 мільярдів гривень. На Тернопільщині постане мережа закладів охорони здоров’я, які будуть спроможні надавати якісні медичні послуги.

На розвиток сільської медицини в Україні спрямують 5 мільярдів гривень, які повернули з вкрадених Віктором Януковичем грошей. Оскільки більшість мешканців Тернопільщини живуть у сільській місцевості, розвиток сфери охорони здоров’я там – одна із нагальних потреб.

Минулого року в області створили електронний реєстр пацієнтів з повним програмним забезпеченням. Завдяки цьому люди мають змогу користуватися електронною карткою пацієнта, на якій міститься вся базова й необхідна інформація. Також заклади охорони здоров’я у селах вже майже стовідсотково забезпечені комп’ютерами, зазначає Степан Барна. Це дає можливість говорити про нові кроки в питаннях залучення сучасних технологій, які дадуть можливість вчасно надавати медичну послугу, в тому числі, через телемедицину.


В подальшому, в ході реформи, в області заклади охорони здоров’я повинні перетворити в комунальні некомерційні підприємства. Гроші – ходитимуть за пацієнтом. Відтак, на Тернопільщині повинна постати спроможна мережа закладів охорони здоров’я, які надають якісні медичні послуги. При цьому буде врахована кількість населення, рівень розвитку інфраструктури, а також децентралізаційні процеси.

До мережі, згідно плану, увійде 17 районних центрів первинної допомоги, 178 амбулаторій сімейної медицини. За останні два роки в області вже здійснили реконструкцію – повну чи часткову – 45 об’єктів закладів охорони здоров’я. Туди спрямували 17 мільйонів гривень.

Передбачено в області і будівництво амбулаторій, частина з яких матиме і житло для лікарів. Із останніми в області наразі також є проблема – медиків у селах не вистачає. Вільних вакансій – майже вісім десятків. На закупівлю необхідного обладнання для сільської медицини буде спрямовано 80 мільйонів гривень. А аби лікарі були мобільними, для них придбають понад сотню автомобілів у розрахунку: одна амбулаторія – один автомобіль.