додому культура На Тернопільщині вже рік діє проект Книга звитяги Євромайдану

На Тернопільщині вже рік діє проект Книга звитяги Євромайдану

1120

vlcsnap-2015-04-27-15h00m25s229Аби зібрати свідчення людей, які брали участь в Євромайдані, на Тернопільщині вже рік діє проект Книга звитяги Євромайдану. Сьогодні в Тернопільській Українській гімназії імені Івана Франка старшокласники кожного району презентували власні проекти. Зібрали учні грандіозний і потужний матеріал, кажуть організатори проекту.

Ідея створити проект Книга звитяги Євромайдану зародилася у лютому минулого року, після кривавих розстрілів українців у Києві. У кожного, хто брав участь в Революції Гідності, своя доля. Аби пам’ять про Героїв не зникла, учні Тернопільщини зібрали свідчення учасників Євромайдану.

– У Кременецькому районі їх дуже багато. Наприклад, Антон Луб’яницький, Олеся Жуковська. Ми в них навіть брали інтерв’ю. Вони нам розказували, що відбувалося у ті криваві дні у Києві. Насамперед, це для нас було цікаво, бо це наша історія. Ми мусимо пам’ятати, – розповідає учень Кременецької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Дмитро Нікіфорчук.

Хорошу ідею учні Кременецького району закріплюють добрими справами. Діти висадили алею слави Небесній сотні, а ще збирають макулатуру, виручені гроші передають на АТО. В кожному районі свої Герої, про кожного з них школярі згадують з особливою пошаною. Аліна Поповська розповідає про Романа Ільяшенка, який вцілів під час майдану, проте згодом загинув, захищаючи Україну на Сході.

– Коли постало питання цілісності України не вагаючись пішов у військомат. А потім були фронтові будні, бойові друзі, яких вже не зміг залишити. Він вірив, що незабаром закінчиться ця страшна війна, і він повернеться додому, обніме батьків, одружиться з коханою дівчиною. Але снайперська куля обірвала його життя під час виходу з Іловайського котла. Тож незабуваймо його і нехай гордість за нього ніколи не згасає у наших серцях, – каже учениця Чортківської загальноосвітньої школи школи І-ІІІ ступенів №2 Аліна Поповська.

Зібрали учні грандіозний і потужний матеріал, кажуть організатори проекту.

– Зібрані реальні свідчення, ми б дуже хотіли щоб знайшовся патріот-меценат, який би допоміг видати книжку, оскільки матеріали вже готові, – додає методист лабораторії виховної роботи обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Світозара Хома.