додому Новини На Тернопільщині стартував сезон цукроваріння

На Тернопільщині стартував сезон цукроваріння

530

Цьогоріч на Тернопільщині працюватимуть чотири цукрові заводи.

Першим стартував Збаразький цукрозавод групи компаній «Радехівський цукор», повідомляє видання “Сільський господар”. А вже в четвер 14 вересня під виробниче навантаження стане Козівський цукровий. У неділю 17 вересня планують запустити один з найпотужніших в Україні Чортківський цукровий завод. Також 22 вересня запрацює Хоростківський цукрозавод.

Загалом у Тернопільській області працюватиме чотири цукрозаводи. У Національній асоціації цукровиків України («Укрцукор») врожаєм цукрового буряку задоволені.

«Прогнози на виробничий сезон 2023 року стосовно очікуваних площ посіву та потенційного врожаю цукрових буряків не лише справдилися, а й перевершили очікування. Якщо напередодні посівної кампанії ми очікували на 239 тис. га площі посіву під цукровий буряк, то наразі, за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, маємо майже 250 тис. га. Це більше, ніж у довоєнному 2021 році, коли Україна вирощувала культуру на 220 тис. га.” – повідомив в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») Назар Михайловин.

“Проте остаточні висновки сьогодні робити завчасно, оскільки вегетаційний період цукрових буряків триває і все залежатиме від подальших погодно-кліматичних умов,” – зауважують фахівці.

Урожайність цукрових буряків у поточному році прогнозується в межах 500-550 ц/га. Цукристість, за даними учасників асоціації, також відповідає минулорічним показникам – від 14,5 до 16-17%.

Сезон збирання цукрових буряків цьогоріч розпочався 20 серпня у Вінницькій і Черкаській областях. Переробку цукрових буряків здійснюватимуть 30 цукрових заводів. До минулорічних підприємств додалися ще сім цукрових заводів, з яких три – на Київщині, два – на Житомирщині, по одному – у Хмельницькій та Тернопільській областях.