додому Новини На Тернопільщині скоротять майже сотню працівників прокуратури

На Тернопільщині скоротять майже сотню працівників прокуратури

318

vlcsnap-2015-01-29-17h20m01s183На Тернопільщині скоротять майже сотню працівників прокуратури. Зменшення штату на 25% передбачають закони України “Про прокуратуру” та “Про державний бюджет на 2015 рік”, повідомив прокурор області. Для скорочення обирали не людей, а посади, пояснює Юрій Гулкевич. Перші накази про звільнення Генпрокурор вже підписав. Якщо Генеральна прокуратура узгодить всі запропоновані для скорочення посади, в прокуратурі області залишиться працювати менше трьох сотень людей.

Скорочення штату працівників органів прокуратури відношення до люстрації не має, це вимога законодавства, пояснює прокурор Тернопільщини. Позбутись посад має чверть працівників. Нині їх в області – понад 370. Найбільше з них, майже 260, – прокурорів, решта – державні службовці і службовці. Скорочували не людей, а посади, наголошує Юрій Гулкевич, при цьому максимально намагались зберегти посади прокурорів.

– Нами запропоновано до скорочення 39 прокурорських посад, з них в обласній прокуратурі – 12, в міськрайонних – 27. Також скоротимо 16 посад держслужбовців, в обласній 5 і міськрайонних 11, та 39 службовців, 8 в обласній і 31 в міськрайонних. Таким чином всього запропоновано до скорочення 94 посади, що становить 25%, – розповів  прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич.

Якщо Генпрокуратура затвердить запропоноване скорочення, в органах прокуратури області залишиться 282 посади, 219 з яких прокурорські, каже Юрій Гулкевич. Працювати ефективно з такою кількістю працівників, запевняє, зможуть, адже органи прокуратури позбавили функції загального нагляду. Два десятки людей вже попередили про звільнення. ажде відповідні накази Генпрокурор підписав, проте роботи вони позбудуться через 2 місяці. Така ж процедура чекає і решту працівників, які підпадають під скорочення. Проте реалізувати себе юристи з досвідом роботи зможуть, переконаний прокурор.