Головна духовність На Тернопільщині рукоположать нового єпископа – отця Теодора Мартинюка

На Тернопільщині рукоположать нового єпископа – отця Теодора Мартинюка

500

vlcsnap-2015-05-18-18h03m19s235УГКЦ отримала ще одного єпископа. На Тернопільщині, 21-22 травня відбудеться хіротонія – рукоположення єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії – отця Теодора Мартинюка. З цієї нагоди, в марійський духовний центр Зарваниця приїде Глава УГКЦ – Блаженніший Святослав, владика Венедикт Алексійчук – Єпископ-помічник Львівської архиєпархії та владика Василь Семенюк – Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський.

12 березня у Ватикані повідомили, що Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ високопреподобного отця Теодора Мартинюка, до цього ігумена Свято-Успенської Унівської лаври, на служіння Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Відтак, в четвер, 21 травня, на Вознесіння, в Зарваниці відбудеться Чин архиєрейського найменування, а в п’ятницю, 22 травня, в день Перенесення чесних мощів святителя Миколая, відбудеться архиєрейська хіротонія -рукоположення високопреподобного отця Теодора Мартинюка.

– О 10 годині відбудеться Архиєрейська Літургія в храмі Зарваницької Матері Божої відбудеться сама хіротонія – рукоположення у сан єпископа трьома іншими єпископами. Головним святителем буде Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями – владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, і Єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Венедикт (Алексійчук), – розповідає декан Тернопільський отець Віталій Козак.

Ця подія є визначною для Української греко-католицької церкви, оскільки вона отримує ще одного єпископа, каже отець Віталій. В Зарваниці крім духовенства очікують велику кількість вірних. Високопреподобний отець Теодор Мартинюк, помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, одним з перших завдань вважає виконання планів Архиєпархії та стратегії розвитку УГКЦ.

– Мої особисті побажання і мрії це якнайкраще ознайомитися з вірними Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, відвідувати якнайбільше парафій, якнайбільше мати зустрічей з тими людьми, які потребують Божого слова, – каже єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії отець Теодор Мартинюк.

Детальніше про одного з наймолодших єпископів у католицькій церкві в світі, людину, яка знає більше п’яти мов, викладає у Папському Східному інституті у Римі – отця Теодора Мартинюка дивіться в “Провінційних Вістях” завтра.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here