додому здоров'я На Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ

На Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ

354

vlcsnap-2015-01-27-13h21m36s177На Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Епідеміологи кажуть: за останній тиждень захворіло на 30% більше людей, у порівнянні з попередніми. Більшість тих, хто захворіли – діти. Тож епідеміологи закликають батьків звернути увагу на здоров’я свої дітей.

За останній тиждень на Тернопільщині захворіло приблизно 20 людей з десяти тисяч населення. Епідпоріг складає 34 людини, тож ситуація поки не критична. Та все ж, коли у школярів закінчилися канікули і вони повернули на навчання, кількість хворих різко зросла.

– Розпочалось навчання у школярів. Відповідно, вони прийшли у школу, утворилися так би мовити нові колективи і відповідно діти починають хворіти. Питома вага серед хворих дітей до 18 років 48,4%, школярів 23,3%, – розповідає начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Лікарі рекомендують батькам при перших проявах хвороби залишити дітей вдома, а не відпускати у школу чи дитячий садок. Подбати слід про одяг, щоб дитина не мерзла і не перегрівалася. У цей час, щоб зміцнити організм, потрібно вживати вітаміни. У виборі препарата обов’язково треба проконсультуватися з педіатром. Зараз ще не пізно щепитися від грипу. Для цього потрібно бути абсолютно здоровим і отримати дозвіл від лікаря.

– При наявності вакцини щепитися треба, бо ми бачимо, що захворюваність поступово і відповідно для того, щоб себе захистити, після щеплення ще має пройти мінімум 14 днів для того, щоб виробилися антитіла в організмі і щоб він міг боротися і був захищений проти вірусів грипу, – каже Марія Павельєва.

Епідеміологи радять і дітям, і дорослим, аби не захворіти дотримуватися кількох простих правил. Відпочивати, висипатися, добре їсти та одягатися і вдягатися відповідно до погоди. Лише тоді організм зможе успішно побороти інфекцію чи вірус.