додому здоров'я На Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ

На Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ

551

grypНа Тернопільщині різко зросла кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Найбільше хворих – діти. Медики просять батьків звернути увагу на здоров’я свої дітей. Зараз у Тернополі призупинено навчання у десяти класах. У 4-ій школі Тернополя закрили 5 класів, у початковій економічній школі – 4 класи та один клас у 6-ій школі. Призупиняють навчання у класах на карантин, якщо захворіло 30% учнів.

За останній тиждень на Тернопільщині захворіло приблизно 40 людей з 10 тисяч населення. До епідпорогу ще 37%, кажуть лікарі, тому потрібно звернути увагу на своє здоров’я. За попередній тиждень захворіло на Тернопільщині більше 4 тисяч людей, з них більше 60% – діти. Понад дві сотні людей через грип і ГРВІ потрапили в лікарню. Хвороба швидко поширюється, коментують лікарі, у тому числі й з вини самих людей.

– Люди приходять уже з першими ознаками захворювання приходять в організовані колективи. Людина ніби ще не відчуває себе такою хворою, але вже є перші ознаки і таким чином вона вже є заразною і може заразити велику кількість людей, враховуючи що це повітряно-крапельний механізм передачі, враховуючи, що в людей зараз знижений імунітет і погодні умови сприяють тому, – розповіла начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.


Лікарі не втомлюються повторювати: захворіли – не виходьте з дому, не пускайте дітей в школи і дитсадки. Ви не лише наражаєте на небезпеку інших, а й погіршуєте і власне самопочуття. Епідеміологи пояснюють, що для Тернопільщини епідемії грипу та ГРВІ характерні якраз у лютому-березні, тож зараз треба бути особливо уважними до свого здоров’я. Ефективними будуть навіть найпростіші засоби профілактики.

– Уникати масових скупчень людей, уникати місць, де є люди з першими ознаками захворювання. Треба дбати про особисту гігієну і після громадського транспорту, магазину, то треба обов’язково мити руки з милом, а окрім того провітрювати приміщення, як виробничі так і домашні, проводити часте вологе прибирання, – каже Марія Павельєва.