Головна Новини На Тернопільщині різко збільшується кількість випадків укусів кліщів

На Тернопільщині різко збільшується кількість випадків укусів кліщів

375

original-1306408760Епідеміологи б’ють на сполох. В області різко збільшується кількість випадків укусів кліщів. Медики вже зафіксували два випадки хвороби Лайма. Кліщі, які переносять інфекційні захворювання, можуть з’явитися будь-де, де росте трава, кущі чи дерева. Тому мешканцям області лікарі рекомендують бути особливо уважними, перебуваючи на природі.

Весна-літо – час, коли кліщі особливо активні. А зустріти їх можна не тільки в лісах і парках, але і на звичайному міському газоні. Перші випадки укусів кліщів на Тернопільщині цього року зафіксували 2 березня, на сьогодні їх є вже 28.

– 16 з них – на території міста, це складає 58%. Нашими працівниками проводиться моніторинг, ми відловлюємо кліщів в Парку Національного Відрождження, в парку Загребелля. В парку Національного Відродження було виловлено 30 кліщів, провели їх дослідження і у трьох випадках в кліщів знайшли борелії, тобто такі кліщі можуть при укусі передати людині хворобу Лайма і два такі кліщі знайшли і впарку Загребелля, – розповідає  завідувач відділення епідеміологічних досліджень міського відділу Тернопільського обласного лабораторного центру Держепідслужби Богдана Козяр.

Перший пік активності кліщів спостерігають із квітня до червня, другий – із серпня до початку жовтня. Аби приємний відпочинок не мав неприємних наслідків, варто дотримуватись простих правил безпеки.

– Людина, яка йде на відпочинок чи в ліс, має бути правильно одягнута, має бути якнайменше відкритих частин тіла. Має бути відповідна екіпіровка, куртки під шию, бути в закритому взутті, а не в шльопанцях, на голові косинка, – радить Богдана Козяр.

Медики наголошують – за будь-якої підозри на укус кліща, варто обстежитися у лікаря.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here