Головна благоустрій На Тернопільщині ремонтують Зборівську об’їзну

На Тернопільщині ремонтують Зборівську об’їзну

523

vlcsnap-2015-12-04-17h12m34s297На Тернопільщині ремонтують Зборівську об’їзну. На частину дороги протяжністю близько двох кілометрів виділили біля восьми мільйонів гривень. Для ремонту дорожники використовують нову технологію, яка, кажуть, дешевша.

Зборівська об’їзна, частина дороги Тернопіль-Львів, вже давно потребувала ремонту. Нарешті дорожники взялись за її шматок, протяжністю близько двох кілометрів.

– Ця дорога була побудована у 84-85 рр. Міжремонтний термін – 14 років. Тобто в 98-му році їй вже треба було капітальний ремонт робити, якого не було зроблено по сьогоднішній день, – розказує головний інженер “Технобудцентр” Василь Скуратовський.

Для ремонту дороги тернопільський облавтодор використовує технологію холодного рісайклінгу, яку давно практикують в Сполучених Штатах Америки та Європі. Вона дозволяє використовувати зношені шари вже існуючого асфальто-бетонного покриття.

– Йде посилення основи. В зв’язку з тим, що в нас помінялася структура транспортного потоку,пішли машини з дуже великою вантажопід’ємністю, не витримують основи. І руйнування йде не стільки вверху, скільки всередині самої дороги. Дана технологія дозволяє за рахунок того, що добавляється цемент і емульсія на глибину до 20-30 см вглиб, перемішати свіжий матеріал з вже існуючими матеріалами, – каже Василь Скуратовський.

У результаті ремонтники отримують бетонну основу. Вже поверх неї встелять шар асфальту. Така технологія дешевша, адже дозволяє повторно використати незношені матеріали. Ремонт об’їзної дає можливість частково розвантажити Зборів, оскільки більшість транспорту їде через місто.

– Виділено на об’їзну приблизно 8 мільйонів гривень коштів державного бюджету. Одночасно на наступний рік ми плануємо розширити фінансування, плануємо щонайменше 200 мільйонів гривень спрямувати на ремонт доріг в Тернопільській області. Наступний рік в програмі і стратегії ТОДА – це буде роком інфраструктури. А це означає, що дороги в цьому процесі, будуть однією з найважливіших складових , – говорить голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here