додому Новини На Тернопільщині проаналізували демократичний розвиток області

На Тернопільщині проаналізували демократичний розвиток області

638

На Тернопільщині проіндексували демократичний розвиток області. Своєрідний аналіз проводить проект “Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України”. Його на Тернопільщині спільно реалізовують Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень у партнерстві з тернопільським “Дослідницьким центром соціальних технологій” у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів за підтримки Національного фонду демократії. Оцінюють демократичність українських міст у десяти різних блоках.

У тернопільському члени дослідницького центру презентували результати індексу демократичного розвитку по Тернопільській області. Дослідження проводилося протягом листопада 2016 року до січня 2017 року в усіх областях України.

– Дослідження саме будувалося на досліджені в таких двох паралельних напрямках. Перший напрямок – це було дослідження з відкритих джерел на основі твердих даних, на основі даних статистики, тобто і тих даних, які є в мережі Інтернет. І другий напрямок дослідження базувався на експертному опитуванні експертів, які працюють в Тернопільській області. Тобто з тими експертами, які володіють ситуацією що відбувається в нас, – розповів голова ГО “Дослідницький центр соціальних технологій” Ігор Гірчак.

У рамках дослідження було опитано двадцять два експерти із різних груп: викладачі, громадські активісти і волонтери, державні службовці і посадові особи органів місцевого самоврядування, журналісти, підприємці, політичні діячі, політологи, соціологи. Саме дослідження проводилося по десяти блоках.

У блоці номер один – стан реалізації захисту прав людини, стан правосуддя – Тернопільщина розділила третє місце із Рівненською областю. У блоці соціально-економічний стан, наша область посіла друге місце в рейтингу. У блоці Громадська активність і самоорганізація громадян – друге місце розділивши його з Івано-Франківщиною. У блоці стан ЗМІ чотири області посіли третє місце, серед яких і Тернопільщина. У блоці номер п’ять: Міжетнічні та конфесійні відносини, наша область посіла перше місце.

У блоці Політична активність, партії, вибори – четверте місце. Перше місце Тернопільська область отримала у блоці номер сім Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування. У рейтингу діяльність державних адміністрацій Тернопільщина розділила третє місце разом із Франківською, Рівненською та Чернігівською областями.

Найгірший показник наша область отримала у блоці Безпека. Органи правопорядку: поліція та прокуратура, де посіла восьме місце. Перше місце Тернопільщина отримала і у блоці Корупція, розділивши це місце із Донецькою областю. У загальному ж рейтингу наша область посіла друге місце з показником 3,42.

За даними дослідження найбільший індекс ми отримали у блоках Міжетнічні відносини та Соціально-економічний стан. Найнижчі показники у блоках Безпеки та Корупції.