додому Новини На Тернопільщині працює 300 кар’єрів та лише 10% з них є легальними

На Тернопільщині працює 300 кар’єрів та лише 10% з них є легальними

1058

vlcsnap-2016-05-04-15h06m16s576На Тернопільщині працює 300 кар’єрів та лише 10% з них – легальні. Це значна проблема для області, вирішити яку можуть сільські голови. Легалізація кар’єрів дасть значні переваги для мешканців навколишніх сіл, каже голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

Тернопільщина багата на корисні копалини. Тут працює понад 300 кар`єрів. Та біда в тім, каже голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, що лише 10% з них – легальні.

– Ця проблема може бути вирішена кількома шляхами: перший – коли голови сільських рад почнуть наводити порядок з цим питанням, розуміючи, що це є додаткові надходження. 5 мільйонів надходжень з видобутку кар’єру, 1 мільйон – це є оренда землі. На одну сільську раду – 6 мільйонів гривень, – говорить голова Тернопільської ОДА Степна Барна.

Заробітна плата працівників кар’єру – трохи більше трьох тисяч гривень. За словами чиновника – тут може працювати більше ста мешканців села. Одним із легальних кар’єрів нашого краю є Максимівське родовище вапняку.

– Ми зробили вже, затвердили цього року новий проект на збільшення промисловості. Ми хочемо давати цим кар’єром мільйон тон продукції в рік. Давали ми десь 780-880 тон, а тепер хочемо вийти десь на мільйон сто – мільйон триста в рік, – каже голова правління ПАТ “Тернопільський кар`єр” Ігор Свідерський.

За зловами Ігоря Свідерського, обсяг реалізованої продукції за І квартал 2016 року склав 40,6 млн. грн. Це на 24,8 млн. більше до відповідного періоду минулого року. Підприємство сплатило близько п’яти мільйонів гривень платежів до бюджетів різних рівнів. Тут працює 274 людини.