додому Новини На Тернопільщині на час карантину заборонено відвідувати ліси

На Тернопільщині на час карантину заборонено відвідувати ліси

3981

На Тернопільщині заборонено відвідувати ліси, а також – в’їзд до них автомобільного транспорту у період високої пожежної небезпеки протягом 2020 року.

Відповідне розпорядження підписав голова обласної державної адміністрації Володимир Труш. Виняток – транспортні засоби, які використовуються для потреб лісового та мисливського господарства, транспорт державних природоохоронних служб і правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків, пожежні машини та інша техніка для гасіння пожеж.

Згідно з документом, обласному управлінню лісового та мисливського господарства, лісогосподарським підприємствам, іншим постійним лісокористувачам доручено обмежити у період високої пожежної небезпеки доступ населення та приватного автомобільного транспорту у ліси. А також – виявляти порушників лісового і природоохоронного законодавства, складати представниками лісової охорони інших лісокористувачів акти про порушення законодавства встановленими особами та оперативно передавати матеріали на розгляд до Державної екологічної інспекції в області. Міністерство внутрушніх справ України створило спеціальну групу з протидії підпалам.

Наразі Нацгвардія почала антидиверсійну операцію в лісі. Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив у Facebook. Аваков наголосив, що ” …через суху зиму країна стала вразливою до пожеж. Лісова, особливо хвойна підстилка легко вразлива для пожежі. Висохли торфовища і це – особлива проблема. І все це, звичайно, можливість для негідників і провокаторів. Хтось хоче зіпсувати життя в країні, хтось заховати вогнем свої брудні справи. Ми це дуже ясно все розуміємо. І миритися не маємо наміру – вживаємо заходів. Прошу всіх, хто володіє будь-якою інформацією – зателефонуйте в поліцію», – підкреслив міністр.

Аваков пообіцяв, що винні в підпалах точно попадуться і штрафом не відбудуться.