додому Новини На Тернопільщині активізувались шахраї, які діють від імені податківців

На Тернопільщині активізувались шахраї, які діють від імені податківців

533

vlcsnap-2016-04-07-16h34m01s816На Тернопільщині останнім часом активізувались шахраї. На цей раз зловмисники представляються довіреними особами податкових органів та вимагають гроші у суб’єктів господарювання та підприємців для так званих перевірок чи на інші нагальні потреби. Телефонують як правило з одноразової телефонної картки, яку після отримання грошей викидають. У Головному управлінні ДФС  у Тернопільській області застерігають не вестись на такі дзвінки, працівники податкової жодних вказівок збирати гроші від свого імені довіреним особам не давали.

Спроби зловмисників різними шахрайськими методами виманити гроші у підприємців та суб’єктів господарської діяльності останнім часом активізувались. Схожі авантюри вже кілька разів протягом цього року відбувались у деяких районах області та обласному центрі. Особливо такі дії почастішали у березні.

– Шляхів обдурювання людей та виманювання у них коштів є досить багато. Один із поширених, це дзвонять вони суб’єкту підприємницької діяльності представляючись довіреною особою чи службовою особою податкового органу, кажуть, що потрібно “нагодувати” комісію з Києва, або поповнити їх мобільні телефони. У випадку відмови особи від такої пропозиції вони погрожують покарати їх репресивними заходами. Переважно діють через посередників таксистів, які нічого не догадуючись, в кінцевому результаті стають посібниками і учасниками злочинних дій, – розповідає заступник начальника відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Тернопільській області Василь Григораш.

У головному управлінні ДФС застерігають, щоб підприємці та суб’єкти господарської діяльності не велись на такі дзвінки. Адже вказівок збирати гроші від свого імені вони ніяким довіреним особам не давали. Тож радять громадянам бути пильними та ретельно перевіряти інформацію.

– При наявності подібної інформації, щодо скоєння протиправних дій у відношенні їх, повідомляти безпосередньо відділ власної безпеки Головного управління ДФС у Тернопільській області або оперативного чергового. Мобільний телефон, за яким можна легко зв’язатися 098-992-42-82, – каже Василь Григораш.

Також про такі випадки можна повідомити за номерами телефонів 43-46-45 та 43-04-16.