додому здоров'я На Тернопільщину наступають гострі респіраторні вірусні інфекції

На Тернопільщину наступають гострі респіраторні вірусні інфекції

543

Лише за минулий тиждень хворих на ГРВІ побільшало до майже двох тисяч. Це в півтора рази більше, ніж у попередній тиждень. Випадків грипу серед них медики поки не реєстрували, проте і з ГРВІ до епідпорогу недалеко.

Минулорічний вересень у плані захворюваності на ГРВІ був спокійнішим, пригадують медики. Цьогоріч з початком осені школярі та студенти повернулись на навчання, надворі похолодало, от і нових пацієнтів, як грибів після дощу. За останній тиждень побільшало у півтора рази і вже майже 2 тисячі.

Марія Павельєва, начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "За останній тиждень з 12 до 19 вересня в області захворюваність на грип та ГРВІ становить 17,9 випадків на 10 тисяч населення при епідпороговому значенні 18,2 випадки".

Половина хворих – діти, проте школярів – менше чверті. Тому жодних навчальних закладів, класів чи груп на карантин поки не закривали. А от госпіталізувати майже сто сорок хворих таки довелось. І сотня з них – діти. Щоправда випадків грипу в області поки не реєстрували. Хоча без них не обійдеться, кажуть епідеміологи. Адже попереду зима і три штами грипу, які цьогоріч у нас господарюватимуть.

Марія Павельєва, начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області: "За даними ВООЗ на території України будуть циркулювати такі штами грипу:  грип "А" Каліфорнія Н1N1, це так званий свинячий грип, грип "А" Н3N2 "Вікторія" і грип "В" "Масачусетс". Ми не зустрічалися якраз ще з грипом "В" "Масачусетс".

Усі ці штами мають бути включені до складу вакцини. Проте поки її ще не завезли. Тому щеплення розпочнеться в жовтні. Як активно щепитимуться мешканці Тернопільщини, передбачити важко. Торік таких знайшлося 10 тисяч.