додому суспільство На Тернопільщині зростає народжуваність

На Тернопільщині зростає народжуваність

899

На Тернопільщині зростає народжуваність. У 2012 році в області народилось майже на 200 малюків більше, ніж у 2011. Все частіше подружжя практикують партнерські пологи. За статистикою, кожна друга вагітна наважується народжувати у присутності когось із членів родини. Найчастіше на пологах присутні чоловіки породіль. На Тернопільщині в минулому році більше як 80% жінок народжували з кимось із рідних.

Тернополянка Леся народжує вперше. Пологи були непростими, проте присутність чоловіка та народження донечки компенсовує усі страждання, захоплено зізнається жінка.

Леся, породілля: "Найважливіше нормально дихати під час пологів, перейм. Я думаю, ми справились, хоча вже така вимучена була, але треба ще й дитину просити, і просила – доця давай і получилося".

Народження другої донечки з нетерпінням чекала Юлія. Вісім років тому жінка народжувала першу доньку. З того часу, розповідає, у пологових будинах багато позитивних змін: насамперед умови перебування та запровадження партнерських пологів.

Юлія, породілля: "Це мої другі пологи, з іменем визначилась відразу, коли тільки побачила дівчинку, вирішила назвати її Жасміночка. Я добре відійшла після операції , я кесарська мама. Добре, що дитину відразу після пологів поставили на груди батькові, вона дві години лежала, а потім  вже мені принесли".

Переваги партнерських пологів підтверджують і медики. Лише у 2012 більше як 80% породіль народжували з кимось із рідних – найчастіше це мама або чоловік. Їх психологічна підтримка добре впливає на самопочуття породіль, твердять лікарі. Як наслідок, реєструють зменшення кількості ускладнень під час пологів, а народжувати жінки наважуються все частіше.

Іванна Наконечна, лікар акушер – гінеколог: "В цьому році в нас була перевага по народжуваності порівняно з попереднім роком. У 2012 році у нас народилось на 107 діток більше. Це по нашому пологовому будинку ізагалом по місту та по області, точну цифру неозвучу, але більше діток, ніж 2011 року. Зростає і також зростає кількість партнерських пологів, що дуже нас всіх тішить, бо зменшує ускладнення на 70%".

Партнерські пологи – це не тільки закономірність чи необхідність. Народжувати разом з чоловіками, матерями чи сестрами зараз модно, розповідає Іванна Наконечна. Для партнерських пологів впродовж останніх років активно створюють усі умови.

Іванна Наконечна, лікар акушер – гінеколог: "Самі умови перебування створюються у пологових будинках більш комфортніші, а ще щоб жінка більше народжувала держава стимулює фінансово, це не менш важливо у наш такий нелегкий час. І крім цього йде така пропаганда материнства, вагітності, що це є модно, багато каналів показують вагітних зірок, таким чином  йде така пропаганда та мода на вагітність та материнство як таке".

Психологи стверджують, партнерські пологи позитивно впливають на стосунки в сім’ї, адже разом пережиті труднощі зближують, збільшують довіру та взаєморозуміння.