додому здоров'я На Тернопільщині зростає кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

На Тернопільщині зростає кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

478

На Тернопільщині зростає кількість хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. За минулий тиждень захворюваність зросла на 36%. Епідеміологи називають ситуацію в області передепідемічною і радять людям вести здоровий спосіб життя, раціонально харчуватись, відпочивати, а головне не займатися самолікуванням і вчасно звертатися до лікарів.

Згідно з результатами щоденного, щотижневого моніторингу захворюваності  на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції наразі на Тернопільщині передепідемічна ситуація. Показники захворюваності з початку епідсезону не перевищували епідемічних порогів. За минулий тиждень інтенсивний показник на 10 тисяч людей становив 21,2 випадки при епідпорозі – 30,1 випадка.

– Кількість захворілих в порівнянні з попереднім минулим тижнем зросла майже на 36%. Тобто це 2282 випадки проти 1685 випадків. Питома вага дітей до вісімнадцяти років серед захворілих – 50%, школярів – 25%, – розповідає начальник епідеміологічного відділу Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Марія Павельєва.

Щепитись від грипу ще не пізно, кажуть епідеміологи. Наразі на Тернопільщині це зробило більше десяти тисяч людей. Проте перед щепленням варто попередньо обстежитись у лікаря.

– Людина має бути абсолютно здорова перед тим, як щепитись. Крім того вакцина проти грипу вона є рекомендована,її потрібно купляти за власні кошти, за кошти підприємств. Якщо це звичайні громадяни, то треба за власний кошт вакцину купувати. Треба звернутися в аптечну мережу, запитати чи мають вакцину. Бо в більшості в аптеках працюють по замовленню, якщо люди звертаються вакцина на другий день може поступити. в аптечну мережу, – каже Марія Павельєва.

Епідеміологи радять при перших ознаках грипу звертатися до медиків. Не йти самим у поліклініки, а викликати лікарів додому. Саме вони визначать чи це грип чи гостре респіраторне вірусне захворювання, чи варто людині залишатися вдома, чи йти у лікарню. Аби не захворіти варто вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися, відпочивати, каже Марія Павельєва. На Тернопільщині очікують значного зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в кінці січня на початку лютого.