додому Новини На Тернопільщині знайшли артефакт стародавніх кіммерійців VII ст. до н.е.

На Тернопільщині знайшли артефакт стародавніх кіммерійців VII ст. до н.е.

757

На території Тернопільської області знайшли рідкісний артефакт: комплекс кіммерійської кінської збруї чорногорівського типу. Пам’ятка датується VII-VIII ст. до нашої ери.

Кіммерійці – найдавніший народ України, відомий нам за писемними джерелами. За Гомером, вони були жителями найвіддаленішої з північних країн, якої досягав у своїх подорожах легендарний Одіссей.

Кіммерійці займали все Степове Причорномор’я від Дону до Дністра. Вони належали до іраномовної групи народів. Кіммерійцям була відома технологія виплавлювання заліза із руд та виготовлення залізної зброї й знарядь праці. Вчені вважають, що кіммерійці були  войовничими кочовими скотарями.

Кіммерійці активно розводили коней і були чудовими вершниками. Залізне озброєння робило їх небезпечними воїнами. Тому чи не найголовнішими заняттям кіммерійців були військові походи з метою отримання здобичі. Походи кіммерійців у Передню і Малу Азію та їхні успішні війни з могутніми державами Стародавнього Сходу (Ассирією, Урарту, Лідією) дають можливість припускати, що кіммерійці були об’єднані в міцний воєнний союз.