додому надзвичайне На Тернопільщині захворюваність на грип росте, але повільнішими темпами

На Тернопільщині захворюваність на грип росте, але повільнішими темпами

375

Захворюваність на грип на Тернопільщині росте, але темпи росту порівняно з попередніми тижнями сповільнились. Однак розслаблятись не варто, кажуть у Держсанепідслужбі – для інашої області характерні пізні епідемії грипу – в кінці лютого чи й у березні.

– Класи, школи не закривали з приводу грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій. Взагалі рівень захворюваності на ГРВІ розцінюється як передепідемічний. Порівняно з попереднім тижнем є ріст захворюваності, але він незначний – на 4,1%. В загальному показник за минулий тиждень склав 40,4 на десять тисяч населення при епідемічному порозі 113, 8. Тобто однозначно далеко до епідемічного порогу. Але тим не менше кількість осіб, яка захворіла за минулий тиждень – 4355, – розповідає начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Більшість із захворілих – діти до 18 років, 30% із них – школярі. Аби школи чи класи закривали на карантин через грип і ГРВІ, кількість відсутніх через ці хвороби учнів, має складати половину. До цього показника далеко, але заспокоюватись у Держсанепідслужбі не радять. Найвищі темпи зростання кількості хворих на грип і ГРВІ у нашій області припали на другий і третій тиждень року, найнижчі – на перший новорічний тиждень.

– Після того пішов значний ріст. Зараз дійсно ми бачим трохи уповільнення, але все рівно, як то кажуть, розслаблятись не варто, тому що для нашої області характерно так, що і в березні ми можем очікувати пік захворюваності, – каже Марія Павельєва.