додому здоров'я На Тернопільщині захворюваність на грип і ГРВІ знижується

На Тернопільщині захворюваність на грип і ГРВІ знижується

420

На 3,5% знизилась на Тернопільщині захворюваність на грип і ГРВІ за минулий тиждень, однак розслаблятись і думати, що епідемії грипу цього сезону в області вже не буде, ще рано, кажуть у Держасанепідслужбі.

– Ми уповільнюємя поки що. Показник на 10 тисяч населення склав 39 випадків порівняно до епідпорога 87,9 випадків. Проте кількість госпіталізованих осіб все ж таки залишається на рівні попереднього тижня – 213, а за 7 тиждень – 214, – розповідає начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

За медичною допомогою через грип і гострі респіраторні вірусні інфекції звернулось минулого тижня майже на сто мешканців області менше, як за попередній, та кількість все одно немала – 4203. Попри те, що на карантин школи на Тернопільщині не закривали, питома вага дітей серед захворілих – понад 50%, школярів – майже 30%. Тому навіть припускати, що епідемію грипу Тернопільщина цього сезону проскочить, у Держсанепідслужбі поки не беруться.

– Мабуть, ще рано говорити, тому що ще цілий березень попереду. І враховуючи зараз і зміну погодних умов, це "мнимое благополучие", можна так сказати і ми не можем сказати зараз, що все добре, – каже Марія Павельєва. – Поки що ми говоримо про те, що не виключена можливість, що в березні-місяці ми будемо мати ріст захворюваності.

Від ускладнень грипу ніхто на Тернопільщині не помер, та медики радять берегтися, бо заразитись на Тернопіллі є чим, включно з підтвердженим лабораторно свинячим грипом.

– Є грип А, в тому числі і свинячий грип, тобто ми можем казати, що лабораторно підтверджується H1N1, свинячий грип циркулює на території області. Є і грип А, і грип В, і, звичайно, і парагрип, – підсумувала Марія Павельєва.