додому здоров'я На Тернопільщині захворюваність на грип і ГРВІ іде на спад

На Тернопільщині захворюваність на грип і ГРВІ іде на спад

410

Сьогодні школярі області повернулись до навчання після весняних канікул. У жодній школі Тернопільщини канікули через грип не продовжили. У Держсанепідслужбі кажуть: підстав для цього нема, бо у нашій області стійка тенденція до зменшення кількості хворих на грип і ГРВІ.

– За останній 13-ий тиждень в нас захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції по області становить 33,1 випадка на 10 тисяч населення, що не перевищує епідпорогового значення 36,9 випадків. Кількість захворілих знизилася в порівнянні з попереднім тижнем на 16,2%. В абсолютних числах це є 3 тисячі 566 випадків проти 4 тисячі 257, тобто відмічається дійсно значне зниження, – начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.
 
Через канікули зменшилась минулого тижня і кількість дітей шкільного віку, хворих на грип чи ГРВІ – їх питома вага серед загальної кількості хворих становила 24%. Відновлення навчання у школах може дати незначний ріст захворюваності, припускають у Держсанепідслужбі, та все ж сподіваються, що епідемічні показники на Тернопіллі цієї весни вже перевищені не будуть. А тим часом у нашій області серед збудників грипу продовжує домінувати грип А. Вірусологічні дослідження лабораторії Держсанепідслужби з початку епідсезону підтверджують на Тернопіллі циркуляцію збудника і так званого "свинячого" грипу.
 
– Домінують збудники грипу А – у 70 осіб, в тому числі А H1N1 "Каліфорнія" у 29 осіб, грип В – у 35 осіб, – каже Марія Павельєва.