додому суспільство На Тернопільщині заборонили рибалити

На Тернопільщині заборонили рибалити

473

На Тернопільщині заборонили рибалити. 10 квітня розпочався нерестовий період, який триватиме до 20  червня. Працівники Тернопільрибоохорони цього року вже виявили більше 280 порушень.

З 10 квітня знайти місце для рибальства затятим любителям непросто: почався нерест. Як правило, у цей час риба збирається в одному місці, а відтак, стає легкою здобиччю браконьєрів. Для рибінспекцій весна – найбільш напружена пора, кількість браконьєрів у цей період суттєво збільшується. У 2013 році інспектори управління виявили та задокументували більше 280 порушень правил любительського та спортивного рибальства.

Андрій Об'єщик, начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони: "З них 41 порушення грубе з використанням сіток, за яке передбачається штраф, – стягнення від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів. 200 порушень по частині 3 статті 85 – це легке правопорушення, за яке передбачається від двох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів  громадян.40 порушень – незаконний продаж риби, зокрема тараньки і свіжовиловленої риби".

Працівники Тернопільрибоохорони попереджають про відповідальність за порушення заборони риболовлі під час нересту.

Андрій Об'єщик, начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони: "По частині 4 від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів громадян, це люди сплачують тільки за порушення, далі вони несуть відповідальність за нанесення збитків державі чи власнику водойми. Кожна риба рахується поштучно. Деякі люди ловлять вудками за це передбачений штраф мінімальний, але є випадки непоодинокі, де є збитки від 5 до 10 тисяч, є зараз декілька людей, по яких ведуться справи. Ловив – 50 гривень дали штрафу, за то що наніс збитки 5-10 тисяч, 2 тисячі.

Попри загальну заборону, в окремих місцях під час нерестового періоду любительська риболовля дозволена.

Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "В принципі в кожному районі нашої області є ділянки, де дозволено рибалкам любителям ловити рибу однією вудкою або спінінгом з берега з одним гачком".

З переліком місць, де на Тернопільщині можна ловити рибу можна знайти на сайті Тернопільрибоохорони.