додому освіта На Тернопільщині визначили переможців обласного етапу конкурсу “Вчитель року-2013”

На Тернопільщині визначили переможців обласного етапу конкурсу “Вчитель року-2013”

640

На Тернопільщині визначили кращих педагогів. У рамках обласного етапу сімнадцятого професійного конкурсу "Вчитель року-2013" за звання переможців та лауреатів у п’яти номінаціях «Інформатика», «Фізика», «Французька мова», «Музичне мистецтво» та «Російська мова» змагались 65 педагогів області. Напередодні оголосили та відзначили переможців, які представлятимуть нашу область у Всеукраїнському етапі конкурсу "Вчитель року-2013".

Переможець у номінації "Музичне мистецтво" – вчителька музики школи Шумська, бере участь у конкурсі вдруге. Зі слів педагога, такі змагання підвищують професійну майстерність вчителів та показують педагогічні здобутки.

Руслана Гібула, вчитель музичного мистецтва НВК м.Шумськ: "Ці конкурси забирають звичайно багато сил, енергії, але дають багато для розвитку свого, для самоосвіти, зросту, крім цього приїхавши сюди дуже цінний досвід інших вчителів, подивитись і послухати, самого себе показати, як то кажуть і на когось подивитись".

Для педагогів участь у таких конкурсах – це насамперед випробування, можливість показати себе, стимул до того, щоб рости. Після участі у конкурсах, до учнів на уроки приходиш новим, використовуєш інший формат праці, спілкування з школярами.   

Надія Балик, голова журі 17 конкурсу "Вчитель року 2013" в номінації інформатика: "Такі конурси стимулюють в першу чергу зміну дорослих, адже ми багато ставимо вимог до учнів, але дуже цінним є те, що дорослі мають можливість в процесі участі у таких конкурсах змінюватись у професійному плані і зростати, це, як на мене, дуже хороша традиція, проводити такі конкурси для наших вчителів – педагогів".

Конкурс "Вчитель року" на Тернопільщині вперше провели у 1996 році. З того часу Міністерство освіти та науки України визначає п'ять категорій педагогів, які беруть у ньому участь. Цьогоріч змагались вчителі інформатики, фізики, російської мови та літератури, французької мови та музичного мистецтва.

Галина Свінних, заступник директора Тернопільського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: "За умовами проведення із усієї кількості педагогів, які подають документів, проводиться з ними майстер – клас, демонтрують свої вміння, і члени журі та самі учасники вибирають 5 найкращих. Ось ці 5 найкращих беруть участь у фіналі. Таким чином в нас було по п'ять вчителів французької мови, інформатики, фізики, музичного мистецтва, а російської мови так і залишилося три".

У номінації "Інформатика" перемогла Оксана Комарницька – вчителька школи Великого Глибочка Тернопільський району, у номінації "Фізика" – Анна Климчук – вчителька Теребовлянської загальноосвітньої школи №2, у номінації "Французька мова" – Максим Головатий – вчитель Великозагайцівської школи Шумського району, серед учителів музичного мистецтва перемогла Руслана Гібула вчителька загальноосвітньої школи Шумська, у номінації "Російська мова та література" переміг Ігор Боєчко – викладач Гермаківської школи Борщівського району. Усі переможці отримали подарунки та премії.