додому надзвичайне На Тернопільщині втопився 52-річний чоловік

На Тернопільщині втопився 52-річний чоловік

348

Обережно на водоймах! На Тернопільщині втопився 52-річний чоловік. Трагедія сталася на заплаві у селі Добровляни Заліщицького району у суботу, 6 квітня, близько 18години. Рятувальники вкотре закликають людей бути обережнішими на водоймах.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Два рибаки взяли човен і виплили, ловили рибу. Як там сталося, що сталося, ну вже по розповіді цього другого, який залишився чоловік живий, він розказував що вони сіткою піднімали, значить, зачепили сіткою і перевернулися в воду. Глибина там була по шию, вони стали зразу на дно, от. І цей що залишився живий, він почав плисти до берега, от, а другий хотів врятувати весла, тому що по середині течія і по середині русло, там близько трьох метрів глубини і він поплив за тими веслами і потонув".

Водолази зуміли знайти тіло чоловіка і підняти його на сушу лише в неділю близько 13 години. Та й те завдяки тому, що чоловік на дні зачепився за корч зануреного в воду дерева. Якби тіло потрапило у течію Дністра, його б віднесло за багато кілометрів, каже Василь Козак.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Це є велика трагедія, де, я хотів би ще вкотре наголосити, що водолази Заліщицької водолазно-рятувальної станції ризикуючи своїм життям, своїм здоров'ям таки підняли цю людину і віддали рідним, близьким, де в сім'ї трагедія".

Рятувальники вкотре закликають бути обережнішими на водоймах. Стосується це й людей, які досі виходять на кригу замерзлих ставків та озер. Не вийняток і Тернопільський став, на якому щодня можна побачити десятки рибалок. Це ризик, який може призвести до загибелі людини та трагедії для її сім'ї.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Вже звідси з дальнього пляжу товщина криги становить від 12 до 15 сантиметрів і починають вже появлятись промоїни. Тут з цього кінця ще крига залишається близько 30, до 40 сантиметрів, але вона вже є дуже небезпечна, вона кристалізується і в любий момент, оце візуально що ми дивимся і нам кажеться що вона ще міцна та крига, ми можемо провалитися під кригу".