додому Головні На Тернопільщині вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації

На Тернопільщині вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації

403

На Тернопільщині вперше в Україні видалили злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації. Медики кажуть: сучасна кардіохірургія стрімко розвивається. Відтак у Тернопільській лікарні прооперували чимало військових із уламками. Аби якісно провести унікальну операцію – лікарі досліджували чимало інформації. Втручання тривало 13 годин. Нині пацієнта вже виписали, його стан задовільний.

Таку нерутинну операцію медики провели не одразу. Спочатку пацієнту діагностували важку мітральну недостатність. Тому медики запланували звичну для своїх буднів операцію. Однак під час втручання лікарі зрозуміли, що випадок унікальний.

“Під час діагностики ми бачили певну масу, яку ми сприйняли як тромботичну масу. На превеликий жаль, ми зустрілися із злоякісною пухлиною”, – розповів лікар-кардіохірург Володимир Мороз.

Тому медики зупинили операцію. І зробили перерву у лікуванні на декілька днів. Протягом цього часу до важкої операції готували не тільки пацієнта, а й самих фахівців Тернопільської обласної клінічної лікарні.

“Самі підняли дуже багато літератури, передивились багато відеоінформації. Підняли всю можливу інформацію, яка є наявна в закордонних джерелах по даній патології”, – зазначив кардіохірург.

Відтак медики видалили уперше в Україні злоякісну пухлину серця методом аутотрансплантації. Операція тривала близько 13 годин. Лікарі вийняли серце з грудної клітки пацієнта, щоб повністю видалити пухлину. У цей час життя пацієнта забезпечував апарат штучного кровообігу.

Пацієнт – 45-річний військовослужбовець. Він отримав поранення на фронті і пережив високу ампутацію ноги і чимало оперативних утручань.

Як розповідає Володимир Мороз, післяопераційний період був складний, але зараз його стан задовільний. Тому пацієнта виписали. Зараз він у Києві перебуває з сім’єю. А також проходить реабілітацію та спецлікування.