додому надзвичайне На Тернопільщині важко доїхати до сімнадцяти населених пунктів

На Тернопільщині важко доїхати до сімнадцяти населених пунктів

443

На Тернопільщині важко доїхати до 17 населених пунктів. Проїзд на автодорогах державного значення та територіальних місцевого значення забезпечений, повідомляють в Укравтодорі.
Через снігові замети складною ситуація з проїздом залишається в Борщівському та Кременецькому районах. Працівники ДАІ закликають водіїв та пішоходів бути обережними на дорогах, дотримуватися правил дорожнього руху та не вирушати у далекі поїздки.

Минулими вихідними дорожньо-транспортних пригод, у яких постраждали люди, не було, кажуть працівники Державтоінспекції. Це пов'язано з тим, що зменшилась кількість авто на дорогах, чимало водіїв не виїжджають через снігові замети а ті, що вирушають в дорогу, дотримуються швидкісного режиму – збільшують дистанцію. Через нерозчищені тротуари чимало людей рухаються по краю проїжджої частини, працівники ДАІ закликають пішоходів бути обережними.

– В ряді засобів масової  інформації поступають такі повідомлення, що в ряді регіонів є автопригоди, коли водії наїжджають на пішоходів, які йдуть по краю проїжджої частини. Тож тут хотілося попросити і водіїв бути дуже обережними, і пішоходів, які виходять і йдуть по дорозі, щоб вони були обережними, щоб вони поважали одне одного. Бо водій підїжджає до пішохідного переходу, перед ним утворюється сніговий накат і відповідно водій має пропустити пішохода, але немає ніякої технічної можливості в даних випадках. Тому пішоходи перед тим як стати на дорогу мають подбати про власну безпеку, – розповідає начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області Микола Лецкалюк.

В найближчі дні синоптики прогнозують перепад температур, тому водії, каже Микола Лецкалюк мають бути особливо обережними.

– Кожен водій знає, що при переміні температури від мінус до плюс,біля нуля градусів, той сніг, який випадає, він перетворюється на сніговий накат. На дорозі утворюється шар льоду, відповідно, водії в даних умовах повинні бути обережні. Тож ми просимо не виїжджати в далекі дороги, якщо це необхідно, то авто треба вести з дотриманням правил дорожнього руху, зменшити швидкість, вмикати ближнє світло фар, ну і звичайно технічний стан авто має бути відповідний, – каже Микола Лецкалюк.

Більш спокійними, порівняно з попередніми, були минулі вихідні і для рятувальників. Зі снігових заметів вони звільнили два автомобіля. Тим часом на Тернопільщині збільшується кількість постраждалих від холодів.

– В області розгорнуто на даний час 46 пунктів обігріву, чотири з яких є наших відомчих, мобільних пунктів обігріву. Туди люди зможуть прийти, погрітися, попити чаю, перекусити, відпочити. Працюють із ними наші бійці, психологи, надають також допомогу в медичному плані праціваники Червоного Хреста та Карітасу, – розказує помічник начальника Територіального управління МНС у Тернопільській області Олена Воробець.