додому надзвичайне На Тернопільщині уже дві людини померли від переохолодження

На Тернопільщині уже дві людини померли від переохолодження

567

На Тернопільщині уже дві людини померли від переохолодження. Зима ж обертів не зменшує і за прогнозами синоптиків чекаємо сильних морозів. Нагальної потреби створення пунктів обігріву для людей, як це було на Тернопільщині минулої зими, поки ще немає, кажуть в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації. Та якщо така потреба виникне, обіцяють організувати місця порятунку від холоду оперативно.

Холод проймає організм людини поступово, то ж аби уникнути переохолодження, перебувати тривалий час на вулиці не радять. Втім дослухатися такої поради можуть не всі. Приміром продавці на ринку, які вимушені торгувати на вулиці.

Продавчиня: "А во, кавою гріюся. Мені 52 роки – ні на роботу мене не беруть, бо я не комунікабельна, ні енергійна, ні зарплати ніякої не маю, а шо я маю робити?"

Продавчиня: "Вже привичка певне, хто сидить в хаті, той мерзне, а ми вже привикли на морозі стояти. І в двадцять градусів торгуєм, просто вимушені, вимушені десь робити, заробляти".

Тим часом на Тернопільщині очікують і ще більших похолодань.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА: "Пік низьких температур ше не досягнув свого максимуму, він передбачається за прогнозом гідрометеослужби, це сьогоднішній вечір, ніч і на Миколая 19-21 число, там на святкові Миколая 20 грудня до 23-25 градусів прогнозується в нічний час. Як воно буде, ну це ше як кажуть, погода мінлива, вона міняється, але людям треба бути готовими".

Якщо ви на вулиці змерзли у руки, ноги, чи загалом, не варто ризикувати, а відтак не соромитись та зайти і відігрітися у найближче тепле приміщення, приміром магазин чи кафе, радить Василь Майка і додає – до створення у Тернополі і в районах області пунктів обігріву при комунальних їдальнях та лікарнях, як це було минулоріч, на Тернопільщині готові. Усі служби, покликані допомогти людині у зимовій скруті – теж.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА: "Дзвонити на телефон 101 або до нашого оперативного чергового, який чергує по облдержадміністрації , 52-10-05, це цілодобові чергування і вам буде надана допомога – чи ви застрягли в дорозі, є мобільні телефони, звертайтеся. Органи ДАІ, міліція, інші структури також знають про це і відповідно оперативно реагують. Також заклади охорони здоров'я готові прийняти людей які потребують медичного втручання, проблем в цьому не повинно бути і немає. Якщо є проблеми і хтось не надав допомогу, негайно звертатися і будуть прийняті відповідні дисциплінарні міри". 

Випадків замерзання безхатченків в області поки не реєстрували. Щодо двох смертей через переохолодження, які вже сталися на Тернопільщині – причиною тут послугувало зловживання алкоголем.

Василь Майка, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА: "В двох випадках загинули люди і внаслідок вживання алкогольних напоїв, я ще наголошую – при вживанні алкогольних напоїв організм, він не зігрівається, він, навпаки, спочатку йде в людини стрес, людина не відчуває болю, хочеться, сонливість появляється, людина засинає і відразу, відповідно не відчуваючи болю, вона замерзає. Я попереджую, при таких низьких температурах, якщо ви хочете там святкувати – залишайтеся вдома, бажано не перебирати якщо в кафе там, ресторанах, значить потрібно визвати таксі щоб вас доправили додому, тому що це приводить до смерті і трагедії для близьких, для рідних".