додому освіта На Тернопільщині участь у тестуванні візьме більше 7 тисяч абітурієнтів

На Тернопільщині участь у тестуванні візьме більше 7 тисяч абітурієнтів

368

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання завершена. Сьогодні останній день, коли можна було внести зміни у реєстраційні дані. Відтепер учасникам ЗНО залишається лише плідно готуватися до складання тестів. На Тернопільщині участь у тестуванні візьме більше 7 тисяч абітурієнтів. Найбільше зареєстрованих на ЗНО – з української мови і літератури.

Усі дані, усі листи, надіслані в Івано-Франківський регіональний центр після 19 березня, вважатимуть недійсними. Дату подання документів визначають за поштовим штемпелем. Абітурієнтам, які ще не отримали відповіді від Івано-Франківського регіонального центру, радять до них звернутися. Це можна зробити, зателефонувавши на номер гарячої лінії: (0342) 75 -09-75, або скориставшись спеціальним сервісом на сайті центру.

– Сертифікати, хто не отримав, той отримає найближчим часом, а тим, яким прийде відмова, то, на жаль, вони вже не зможуть зареєструватися, бо терміни реєстрації завершилися. Сертифікат треба мати з собою на зовнішньому незалежному оцінюванні.  Дуже важливо зараз його перевірити: чи правильно там внечені всі дані, прізвище, ім'я, по-батькові, серія і номер паспорта, – пояснює заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Навчальний рік для школярів цьогоріч завершиться 30 травня. Напередодні, з 23 до 29 травня  випускники 11 класів писатимуть державні підсумкові атестації з трьох предметів. Вступна кампанія для абітурієнтів розпочнеться першим тестуванням 3 червня. Перше ЗНО – з іноземної мови. Цьогоріч у дві сесії тестування складатимуть лише з української мови і літератури. На всі інші тестування відведено по одному дню. Організатори запевняють, все зроблять, щоб абітурієнти не відчули ніякого дискомфорту.

– Буде збільшено кількість пунктів тестування для того, щоби всіх розмістити, збільшиться кількість персоналу на пунктах тестування, але ми проводили ЗНО і в 44 пункти в 2008 році, тож досвід є. Тут буде на два-три пункти просто більше, – каже Юрій Шайнюк.