додому здоров'я На Тернопільщині триває вакцинація проти грипу

На Тернопільщині триває вакцинація проти грипу

478

На Тернопільщині триває вакцинація проти грипу. Від початку епідсезону в області вже щепилось майже 6 сотень людей. Більшість з них – медики, освітяни, працівники торгівлі. Хоча епідпорогу ще не перевищила жодна область України, ріст захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції попереду. Тому лікарі радять вакцинуватись вже тепер.

За минулий, 45-й тиждень цього року, на гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині захворіли понад 2 тисячі людей. Це трохи більше, як у попередній тиждень. Випадки грипу типу А та В поки поодинокі, медики реєструть риносинтеціальні віруси, аденовіруси, парагрип. Далеко області поки і до епідпорогу, а от до росту захворюваності – ні. Ситуація залежить і від погоди, але на початку зими хворих може побільшати, прогнозують медики. Вакцинація проти грипу в області вже розпочалась. За попередній тиждень щеплено 190 людей, вже цього їх побільшало до 590. Проте цього мало, кажуть лікарі. У попередні роки кількість людей, які щепились проти грипу вимірювалась тисячами.
 
– В попередні роки було щеплено і 18 тисяч, і майже 12 тисяч. Тому 590 – це надзвичайно мало. І тому ми звертаємось до населення області, що вакцинація – це єдиний захист від грипу, тому щеплення треба проводити, – розповідає завідувач епідвідділу Тернопільської обласної СЕС Марія Павельєва.
 
Аби не допустити перевищення епідпорогу цьогоріч, на Тернопільщині має щепитися понад 11 тисяч людей, кажуть в обласній санепідемстанції. В першу чергу – групи ризику: медики, освітяни, працівники торгівлі та сфери обслуговування. Гроші на вакцину закладені як в обласному, так і в районних бюджетах. Щепитися від грипу охочі можуть і за власний рахунок.
 
– Найменша вартість – це десь 70-72 гривні.Це найменша вартість вакцини. Можливо навіть і дорожче. Треба звертатися в аптечну мережу, тому що вона працює по замовленню. Тобто вони звертаються, вивчають, яка вакцина є, за який термін вони можуть її отримати. А потім за умов холодового ланцюга при температурі +2… +8 повинні доставити в кабінет профілактичних щеплень, – каже Марія Павельєва.
 
Масова вакцинація від грипу в минулі роки почалась, коли від ускладнень захворювання в області померло більше 20 людей, пригадують медики. Тому цього разу радять не зволікати.
 
TV-4