додому суспільство На Тернопільщині триває посівна кампанія

На Тернопільщині триває посівна кампанія

524

На Тернопільщині триває посівна кампанія. Цьогоріч вона почалась майже на місяць пізніше, проте аграрії вже встигли посіяти ярі культури. Нині досівають кукурудзу та цукровий буряк, а далі візьмуться до сої. Крім того, доводиться пересівати озимину. На деяких ділянках полів посіви досі під водою. Як аграрії надолужують втрачений час, розповіли у корпорації "Агропродсервіс".

На Тернопільщині почалась посівна кампанія. Затяжна зима цьогоріч затримала її майже на місяць, проте провідні аграрії все ж надолужать втрачений час. До прикладу корпорація "Агропродсервіс" сьогодні обробляє 37 тисяч гектарів землі у дев'яти районах Тернопільської області та одному районі Івано-Франківської. Весняний посів цьогоріч почали лише тиждень тому, проте вдало.

– За цей період вдалося практично посіяти ранні ярі зернові. Тобто сьогодні в корпорації "Агропродсервіс" завершено посів ярого ячменю, завершено посів ярої пшениці, сьогодні ми вже перейшли за половину посіву цукрового буряка і практично приступили до посіву кукурудзи. Зараз ми знаходимось на полі, де розпочинається посів кукурудзи на зерно, – розповідає директор корпорації "Агропродсервіс" Андрій Баран.

У період посіву на полях корпорації  цілодобово працює 100 одиниць техніки та 200 людей. Адже мають встигнути не лише посіяти заплановане, а й пересіяти те, що не зійшло. Цьогорічна зима таки далась взнаки. Загинула частина посівів озимих культур. Їх пересіють ярими та кукурудзою.

– Ярої пшениці ми дуже мало посіяли, в межах до 500 га в цілому по корпорації. Ми посіяли менше … ярого ячменю, бо пізні сроки. Акцент зроблений на кукурудзу і на сою. Тобто ми збільшуємо посівим кукурудзи, якої буде посіяно майже 10 тис. га, і сої, якої буде посіяно більше 4 тис. га, – каже Андрій Баран.

Зараз аграрії активно готують поля, відведені для посіву кукурудзи. Після цього візьмуться за сою. Одночасно приступають і до підживлення рослин. Якісними мінеральними добривами корпорація забезпечена. Дбають тут і про нові сорти насіння, і про оновлення технічного парку. Торік купили дві 24-рядкові сівалки. Щодоби кожна з них засіває кукурудзою до 150 гектарів землі. На черзі – купівля іншої сільськогосподарської техніки, в тому числі і зернозбиральних комбайнів. Спільні зусилля, переконані аграрії, не пропадуть. Тернопільщина буде з хлібом.