додому Новини На Тернопільщині традиційно почалося весняне обрізання зелених насаджень.

На Тернопільщині традиційно почалося весняне обрізання зелених насаджень.

416

З настанням сонячної погоди на Тернопільщині традиційно почалося весняне обрізання зелених насаджень. Роблять це для того, аби запобігти виникненню аварійних ситуацій. Водночас у Тернополі, згідно з протокольним дорученням міського голови, цього року заборонили кардинальне обрізання рослин шляхом пониження крони дерева. Подробиці – в Юлії Пацкаль.

Процедура  обрізання дерев не лише позбавляє насадження від сухих та зігнилих гілок, а й, до прикладу, рятує лінії електропередач від пошкоджень.

“Є три види обрізки. Перша – санітарна обрізка, друга – омолоджувальна обрізка. І третя – формувальна обрізка. Як ми розуміємо, санітарна обрізка може проводитися круглий рік, тобто мають видалятися тільки сухі гілки”, – пояснив Василь Дуда, державний інспектор навколишнього природного середовища Тернопільської області

Цьогоріч в Тернополі, згідно з протокольним дорученням міського голови, омолоджувальне обрізання шляхом кардинального пониження крони дерева – заборонили.

“Як ми бачили в попередні роки, обрізається вся крона, залишається тільки кусочок стовбура. Державна екологічна інспекція за це почала карати, оскільки це є пошкодження дерева до ступеня припинення росту. Фактично залишається великий пеньок”, – зазначив Василь Дуда.

Натомість у місті проведуть лише санітарне та формувальне обрізання дерев. А видалятимуть зелені насадження лише за потреби і після комісійного обстеження. Однією із таких причин може бути вікова межа рослини. Дерева, які мають понад 45 років – підлягають видаленню. За умисне знищення чи пошкодження дерев передбачена відповідальність.

“Дуже багато запитань виникає в населення: що робити, а це дерево ніхто не садив, воно виросло самосівом. Хочу зразу повідомити, на дерево, яке виросло самосівом і біля кореневої шийки має більше п’яти сантиметрів, також потрібно оформляти дозвіл”, – додав Василь Дуда.

За кожне незаконно зрубане дерево правопорушнику доведеться сплатити штраф. Сума адміністративного правопорушення залежить від розміру дерева.