додому надзвичайне На Тернопільщині суд засудив торгівця людськими органами

На Тернопільщині суд засудив торгівця людськими органами

1268

Суд визнав винним тернополянина у вербуванні людей та організації їх виїзду за кордон для проведення операцій з вилучення нирок. Упродовж трьох місяців зловмисник завербував 6 мешканців Тернопільщини та Одещини, із них 4 встиг переправити за кордон до медичних центрів, однак до хірургічного втручання не дійшло.

Мешканець Тернопільщини шукав «донорів» серед молодих людей з добрим здоров’ям, у яких виникли серйозні фінансові проблеми – заборгованість за кредитами, малі діти, відсутність роботи, розповідають у прокуратурі Тернопільської області. Людей, яких вдалось вмовити, зловмисник забезпечував паспортами та документами для виїзду за кордон. Операції з вилучення людських органів, головно, нирок, проводили у лікарнях Еквадору, Коста-Ріки та Шрі-Ланки. Торгівець людьми одержував за кожного «донора» по 2 тисячі доларів.

– Житель осіб нашої області, а також іншої області і вербування було для того, щоб перевести їх в іншу країну і там зробити їм операції по пересадці органів, – розповідає прокурор відділу прокуратури Тернопільської області Василь Сенюта.

Впродовж трьох місяців зловмисник завербував 6 мешканців Тернопільщини та Одещини, із них 4 встиг переправити за кордон до медичних центрів. Однак, як кажуть у прокуратурі, до хірургічного втручання не дійшло.

– Ці особи були малозабезпечені, тобто в них були певні фінансові проблеми, тому ці особи погоджувались на такі операції. Зараз ці особи знаходяться на території України, вони повернуті. Так вони здорові, операційного втручання ніякого не було, – каже Василь Сенюта.

Суд засудив мешканця Тернопільщини до 3 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна. За останніх кілька років, пригадують у прокуратурі Тернопіольської області, таких резонансних справ щодо торгівлі людьми у нашій області не реєстрували.