додому культура На Тернопільщині стартував Форум української молоді діаспори “Тернопіль 2013”

На Тернопільщині стартував Форум української молоді діаспори “Тернопіль 2013”

453

10-й Світовий конгрес українців розпочне свою роботу завтра, 20 серпня,  у Львові. Понад 400 представників цієї міжнародної координаційної надбудови українських громад у діаспорі із 33-х країн світу працюватимуть в Національному університеті "Львівська політехніка". Гаслом цьогорічного конгресу є слова Лесі Українки «Contra spem spero» ("Без надії сподіваюсь"). Присвячений конгрес пам’яті жертв Голодомору 1932–33 рр. у його 80-ту річницю. Протягом триденної зустрічі делегати X Світового конгресу українців підсумують роботу, обговорять актуальні для українськогоспівтовариства питання, окреслять шлях діяльності на наступних 5 років.
Тим часом сьогодні на Тернопільщині стартував Форум української молоді діаспори "Тернопіль 2013". У його рамках з 25 до 27 серпня відбудеться перший Світовий конгрес українських молодіжних організацій.

Мирослав Гочак, голова Світового конгресу українських молодіжних організацій (Сербія): "Ми об'єднуємо всі українські мололодіжні та студентські організації в діаспорі. На сьогодні ми маємо 35 офіційно зареєстрованих організацій в діаспорі. Від Канади, США, Аргентини, Бразилії, Австралії до країн Європи. Ми зараз працюємо в цьому напрямку, в тих країнах, де немає офіційно зареєстрованих молодіжних організацій, але є українська громада, щоб більш якісно працювати у напрямку розвитку руху молодіжної діаспори".

Молодіжні активісти української діаспори поєднують приємне з корисним. Тому свій форум розпочали відпочинком у таборі "Сокіл", що у Чорному лісі на Збаражчині. Від сьогодні до уваги більше сотні молодих українців з тридцяти країн світу майстер- класи з писанкарства, приготування вареників та борщу, екскурсії та не формальні зустрічі. Розваги завершаться у неділю, 25 серпня. Саме тоді розпочне роботу перший Світовий конгрес українських молодіжних організацій. І вже на ньому планують говорити про ідею консолідації та об"єднання світового українства, розбудову міжнародних структур та зміцнення існуючих і налагоджування нових контактів з молоддю, підприємцями, громадськими та культурними діячами України.

Степан Барна, член оргкомітету з проведення форуму молодіжних українських організацій світу: "Ключові сесії якраз будуть присвячені ролі молоді діаспори в світовому українстві, спільний інформаційний простір світового українства, державна політика України щодо співпраці з діаспорою. І ключові ці питання будуть предметом обговорення і якраз ідея така, щоб напрацювати головні завдання, які будуть стояти перед державою Україна для вирішення питань української діаспори".

Організатори форуму української молоді діаспори запрошують у табір до Чорного лісу та на засідання секцій першого Світового конгресу українських молодіжних організацій усіх охочих мешканців Тернопільщини. Вік та членство у громадських організаціях ролі не грають.