додому культура На Тернопільщині стартував четвертий Всеукраїнський фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва “Срібні струни” імені Зіновія...

На Тернопільщині стартував четвертий Всеукраїнський фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва “Срібні струни” імені Зіновія Штокалка

1113

На Тернопільщині стартував четвертий Всеукраїнський фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва "Срібні струни" імені Зіновія Штокалка. З різних областей України до Тернополя приїхали молоді бандуристи, організатори також запросили і визнаних майстрів гри на бандурі. Послухати і насолодитися як творами конкурсантів так і грою бандуристів-професіоналів можна в Тернопільському національному педагогічному університеті. Фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва триватиме до 26 квітня.

Український бандурист-вокаліст, композитор Дмитро Губ'як грає на бандурі з восьми років. Чоловік зростав в родині музикантів, з цього й почалося захоплення грою на музичних інструментах. Бандура, каже Дмитро Губ'як діє на нього по-особливому.

Дмитро Губ'як, член Національної спілки кобзарів Украї­ни, заслужений артист України: "Музика, бандура, навіть іноді лікує, допомогає коли просто болить голова.  Коли пограєш на бандурі, якось той весь біль проходить. Також лікує від стресів".

Дмитро Губ'як переконує: на бандурі можна виконувати не тільки народні пісні, але й класику, блюз, джаз, рок музику.  Аби це довести, Дмитро Губ'як спеціально для глядачів телеканалу TV-4 виконав твір латиноамериканського композитора Жоао Пернамбуко "Кубинський танець".

Фестиваль-конкурс кобзарського мистецтва "Срібні струни" імені Зіновія Штокалка вже вчетверте організовує кафедра інструментального виконавства Тернопільського національного педагогічного університету. Фестиваль єднає шанувальників бандурного виконання зі всієї України.

Ольга Лазаревська, завідувач кафедри інструментального виконавства ТНПУ ім. В.Гнатюка: "Цього року в нас беруть участь студенти вищих навчальних закладів Києва, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Дрогобича, Кам'янця-Подільського, а також вперше беруть участь у фестивалі  діти з музичних шкіл і шкіл мистецтв".

Серед журі конкурсу-фестивалю – голова Спілки кобзарів України, професор Володимир Єсипок, доцент Львівської консерваторії Оксана Герасименко та представник української діаспори у Великобританії, бандурист, педагог Мирослав Постолан.

Мирослав Постолан, представник української діаспори у Великобританії: "Перший раз вчув бандуру багато років тому, коли мав 6-7 років. Я чув капелу бандуристів в Детройті і щось мені тоді на душі лягло, я подумав собі треба колись грати на бандурі. Але тоді не було книжки, не було інструменту і не було вчителів в Англії. Я чекав аж поки мені виповниться 18 років і придбав там бандуру, зроблену в Англії, майстром Панаглядом, він сам з Полтави, але жив в Англії.

Фестиваль -конкурс кобзарського мистецтва триватиме в Тернопільському національному педагогічному університеті  до 26 квітня,  о 12 годині відбудеться церемонія нагородження та концерт лауреатів та гостей фестивалю.