додому здоров'я На Тернопільщині серед збудників грипу домінує вірус А H1N1 “Каліфорнія”, або ж...

На Тернопільщині серед збудників грипу домінує вірус А H1N1 “Каліфорнія”, або ж так званий “свинячий” грип

491

Серед збудників грипу, які зараз циркулюють на Тернопільщині, домінує вірус А H1N1 "Каліфорнія", або ж так званий "свинячий" грип. Це підтверджує відслідковування циркуляції збудників ГРВІ та грипу, яке проводить головне управління Держсанепідслужби у Тернопільській області.

– Якщо взяти з початку епідсезону, то дійно в нас відмічалась більше циркуляція вірусу А і В, так як передбачалося згідно прогнозу Всесіятньої організації охорони здоров'я. Починаючи вже з нового року більше домінує вірус А H1N1, – розповіла начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Вірусологіна лабораторія Держсанепідслужби у Тернопільській області підтвердила вірус А H1N1 "Каліфорнія", або ж так званий "свинячий" грип вже у двох десятках випадків, каже Марія Павельєва. А загалом ситуацію з гострими вірусними захворюваннями та грипом на Тернопільщині санітарні лікарі називають передепідемічною. Хоч рівень захворюваності в області іде на спад, та розслаблятись рано, бо епідемії грипу були на Тернопіллі і в березні, і в квітні.   

– Ситуація в області розцінюється як передепідемічна. Показник захворюваності на 10 тисяч за десятий тиждень – це 4 з по 10 березня – складає 34,5 при епідемічному порозі 46,1. Відповідно навіть загальна кількість захворілих порівняно з 9 тижнем зменшилась на 13,8. Кількість дітей у структурі захворілих залишається ще досить високою – 55%, школярів – 28,6%, – каже Марія Павельєва.