додому надзвичайне На Тернопільщині проводитимуть рейди через високу пожежну небезпеку в лісах

На Тернопільщині проводитимуть рейди через високу пожежну небезпеку в лісах

499

Від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж щороку реєструють в Україні. Вогонь завдає шкоди природі і великих збитків народному господарству. Аби попередити це, тернопільські рятувальники спільно з працівниками управління лісового господарства проводитимуть рейди лісами області. Насамперед, перевірятимуть чи належно підготовані лісництва Тернопілля до дій у разі пожежі. У рамках заходів нагадуватимуть мешканцям прилеглих до лісів міст та сіл правила пожежної безпеки.

Із настанням тепла ризик виникнення пожеж через спалювання трави зростає. Рятувальники попереджають: вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси та присадибні території. За кі­лька годин неконтрольована пожежа знищує цілі лісові масиви, а збитки можуть обчислюватись мільйонами.

– Зараз ситуація така, що з настанням пожежонебезпечного періоду ми змушені розробляти спільні заходи, спільні інструкції на випадок загорання, заходи з попередження виникнення лісових пожеж. І далі після цієї наради будемо працювати по організації спільних рейдів, – розповідає заступник начальника Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Гуменюк.

Тим, хто вважає за необхідне спалити суху траву чи сміття, слід розуміти, що це може мати плачевні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки – сувора. У кращому випадку – штраф, у гіршому – відповідальність кримінальна.

– Перед початком пожежонебезпечного сезону здійснюються перевірки готовності наших лісових господарств на випадок лісових пожеж, тобто там перевіряються наявність сил, засобів, організаційцно-технічних моментів на випадок винекнення лісових пожеж, – каже Ігор Гуменюк.

Рятувальники застерігають не розпалювати багать у лісі, крім призначених для вогнищ місць, не кидати недопалки на землю, особливо там, де є суха трава, не залишати просякнуті бензином ганчірки, не випалювати суху траву в лісі та біля нього, на землях природно-заповідного фонду. Крім цього, нагадує Ігор Гуменюк, суворо заборонено використовувати в лісі піротехніку та інші вибухові і пожежонебезпечні речовини.