додому благоустрій На Тернопільщині працює 46 пунктів обігріву

На Тернопільщині працює 46 пунктів обігріву

461

На Тернопільщині через снігові замети важко доїхати до більше як ста населених пунктів. Найбільш складна ситуація у Борщівському, Заліщицькому, Бучацькому та Кременецькому районах. Тим часом синоптики прогнозують похолодання. В суботу, 22 грудня, в області температура коливатиметься вночі від 11 до 16 морозу, вдень – від 6 до 11 морозу, в неділю, 23 грудня, мороз посилиться. Вночі до 16-21 морозу, вдень до 7-12 морозу. У Тернополі у парку Шевченка діє пункт обігріву. За дві доби, кажуть рятувальники, туди за допомогою звернулося 12 людей. Загалом на Тернопільщині працює 46 пунктів обігріву.

Біля літньої естради у Тернопільському парку імені Шевченка діє пункт обігріву, де можна відігрітися, випити гарячого чаю, поїсти, отримати невідкладну медичну допомогу. Машина з вагончиком, всередині якого є світло і опалення. У такому "приміщенні на колесах" є столи, стільці, електрочайник та посуд. Біля машини цілодобово чергують рятувальники Тернополя, які в разі потреби можуть викликати швидку чи надати іншу допомогу.

– В даному пункті обігріву особам, які звернулися, буде надана допомога медична, психологічна, харчування, обігрів, напоєння теплим чаєм. На сьогоднішній день в пункт обігріву вже звернулося дванадцять людей, здебільшого це безхатченки, – розповідає провідний фахівець Служби цивільного захисту Тернополя Ігор Кузик.

Чергова зміна рятувальників працює у пункті обігріву цілодобово, крім гарячого харчування та притулку, безхатченкам надають психологічну допомогу.

– Крім теплої їжі та одягу, їм потрібна психологічна підтримка. Тому що коли вони сюди приходять, обігріються, поїдять, відпочинуть, вони почувають себе пригніченими, бо вони виходять на двір і вже нікому не потрібні. А тут вони відчувають якесь моральне тепло. Ми приходимо, говоримо з ними, вони розказують свої долі. Не обов'язково, що це люди морально опущені, є люди, яким життя склалося так, що вони лишилися, після місць позбавлення волі, квартири, сім'ї і по суті їм немає куди піти. Влітку, вони ще можуть дати собі раду, а взимку вони нікому непотрібні, тому приходять сюди, – каже начальник сектора психологічного забезпечення Територіального управління МНС України в Тернопільській області Наталія Гесюк.

У вагончику на людей, які хочуть зігрітися, чекають і працівники Червоного хреста.

– Ми не один рік працюємо на цих пунктах обігріву, стараємося їм допомогати. Ми маємо тут медикаменти, маємо апарат – міряємо тиск. Просимо їх, щоб вони в такі холодні дні старалися не виходити на холод, не пили, бо дуже часто бувають обмороження саме через те, що люди в стані алкогольного оп'яніння, обморожуються кінцівки, обморожуються вуха, ніс, – розказує медсестра Червоного Хреста Ірина Курило.

На Тернопільщині від переохолоджень вже постраждало 20 людей. Територіальне управління МНС України в Тернопільській області закликає людей у сильні морози не виходити на вулиці без потреби і тим більше не перебувати надворі тривалий час. Тим часом синоптики прогнозують посилення морозів. Нічні температури на Тернопільщині в неділю, 23 грудня, знизяться до 16-21 морозу, денні до 7-12 морозу. В Тернопільському гідрометеоцентрі на вихідні прогнозують часом невеликий сніг, на дорогах ожеледицю.