додому здоров'я На Тернопільщині підтверджено 24 випадки грипу А і В, але до епідемії...

На Тернопільщині підтверджено 24 випадки грипу А і В, але до епідемії ще далеко

555

 

Епідемія грипу та ГРВІ в Україні може припасти на кінець січня-початок лютого, прогнозують фахівці Міністерства охорони здоров'я. Якщо епідемія почнеться в ці терміни, то не з Тернопільщини, кажуть в обласному управлінні Держсанепідслужби. На Тернопіллі ситуацію з грипом, як і в усій Україні, розцінюють як передепідемічну. У нашій області вже лабораторно підтвердили 24 випадки грипу А і В, а загалом на Тернопільщині зараз відбувається прогнозований ріст захворюваності на грип і ГРВІ. 55% хворих – діти до вісімнадцяти років.

– На цьому тижні звернулося за медичною допомогою з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій 3 тисячі 301 особа, на минулому тижні це є 2 тисячі 282. Тобто ми бачимо, що є ріст майже на 40%. Зросла і кількість госпіталізованих також порівняно з минулим тижнем – це 186 осіб, із них 118 дітей, проти 140 за минулий тиждень. Проте епідпорогові значення в жодному районі і в місті Тернополі не перевищені, – розповідає начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва. 

Аби знати, які саме збудники спричиняють захворювання на Тернопільщині, проби від хворих досліджують у лабораторії обласної Держсанепідслужби. Там уже підтвердили 24 випадки грипу.

– Взагалі за епідсезон обстежено більше 750 осіб. Із них виявлено і грип А у 7 випадках, і грип В у 17 випадках, а все решта – це парагрип – десь 60 випадків, аденовіруси – 63, і так далі. Тобто звідси можемо сказати, що в переважній більшості циркулювали такі грипоподібні збудники вірусної етіології, – каже Марія Павельєва.

Дослідження збудників, що циркулюють на Тернопільщині, спричиняючи респіраторні захворювання, лабораторія Держсанепідслужби в області буде проводити і далі. Там не виключають появи на Тернопіллі і нових штамів грипу, та все ж санітарні лікарі кажуть: прогнозавана Міністерством охорони здоров'я на кінець січня-початок лютого епідемія грипу в Україні почнеться не з Тернопільщини, а, може, нашу область цієї зими і взагалі омине.

– Ми все ж таки надіємся, що так воно і буде, враховуючи те, що два роки поспіль в нас було  підвищення рівня захворювання і, скажем так, епідемія, надіємся, що все ж таки захворюваність – так, захворюваність буде підвищуватися, і ми це бачимо вже на цьому тижні, що є ріст, – але не повинна перевищувати епідемічні пороги, – розказала Марія Павельєва.