додому Новини На Тернопільщині паліїв сухої трави шукатимуть за допомогою супутникових систем та дронів

На Тернопільщині паліїв сухої трави шукатимуть за допомогою супутникових систем та дронів

460

За допомогою супутникових систем та дронів на Тернопільщині шукатимуть паліїв сухої трави. Разом із приходом весни в області зростає кількість пожеж в природних екосистемах. Усупереч заборонам господарі продовжують палити сміття на своїх подвір’ях чи на полях, у такий спосіб провокують виникнення масштабних пожеж. Лише за декілька теплих днів цього року у нашому краї зафіксували вже 25 таких випадків. У ДСНС нагадують, самовільне спалення не лише карається законом, але й несе шкоду для життя та здоров’я.

– На сьогодні моніторинг теплової активності на території області здійснюється за допомогою супутникових систем. Що це означає? Що періодично території області сканується спутником і він бачить викиди теплової енергії, – розповідає Сергій Данілін, керівник пресслужби Головного управління ДСНС України в Тернопільській області. 

Для безпеки мешканців нашого краю рятувальники планують влаштовувати систематичні рейди, щоб виявляти паліїв відходів і трави. Також для цього застосовуватимуть безпілотники.