додому здоров'я На Тернопільщині, кажуть медики, ситуація із ГРВІ спокійна

На Тернопільщині, кажуть медики, ситуація із ГРВІ спокійна

365

Епідемія грипу розпочалась у кількох областях України. Рівень захворюваності на ГРВІ та грип перевищує епідпоріг у деяких районах Миколаївської та Донецької областей, містах Севастополь та  Рівне. На Тернопільщині, кажуть медики, ситуація спокійна. За останній тиждень кількість хворих навіть знизилась. Показник на 10 тисяч населення складає 88,2, а епідпоріг – 126,6. Обійшлися на Тернопільщині призупиненням навчання лише у кількох школах.

Ні у Тернополі, ні в жодному районі області епідемічний поріг не перевищено, кажуть медики. Проте через велику кількість хворих на гострі распіраторні вірусні інфекції і грип призупинили навчання у двох школах Бережан, двох школах Зборова і двох школах Монастириська, а також у селі Малий Ходачків. За цей тиждень на Тернопільщині захворіло майже 4,5 тисячі людей. З них дітей до 18 років – 57%.

– Кількість госпіталізованих складає 231 особу, а з них 152 дітей. Але ця кількість є менша навіть у порівнянні з минулим тижнем, коли майже триста людей було госпіталізовано, а з них 198 дітей. Ще трошки є до епідемічного порогу. Що стосується міста Тернополя, то процес відслідковується. Немає причин для того, щоб закривати школи, – розповідає начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

За даними моніторингу, який веде вірусологічна лабораторія, захворювання на грип А цього тижня виявлено у 4 людей, та частіше все ж хворіють на грип В.  Ситуацію із ГРВІ в Тернопільській області медики називають некритичною. У минулому році епідемії не було взагалі, але найбіше людей хворіло наприкінці грудня та на початку лютого. Тепер зростання захворювання фіксували лише в останні тижні. У Держсанепідслужбі рекомендують хворобу попередити.

– Уникати великого скупчення людей у закритих приміщеннях, зокрема не контактувати з людьми, в яких вже є ознаки ГРВІ. Вдягатися відповідно до сезону, бо ми бачимо, що йде зміна погоди, добре висипатися, добре харчуватися. І коли людина має якісь ознаки ГРВІ, то залишатися вдома, – радить Марія Павельєва.