додому надзвичайне На Тернопільщині двоє людей загинуло 15 січня, ймовірно – через переохолодження

На Тернопільщині двоє людей загинуло 15 січня, ймовірно – через переохолодження

476

Двоє людей загинуло на Тернопільщині, ймовірна причина – переохолодження, розповідають в Територіальному управлінні МНС області. 15 січня у селі Жизномир Бучацького району знайшли тіло місцевого шістдесятирічного мешканця, того дня у селі в селі Олишківці Збаразького району біля свого будинку замерз сорокарічний чоловік. У лікарні швидкої допомоги Тернополя з початку зими з діагнозом переохолодження та обмороження госпіталізували 9 людей.

Ампутацією чотирьох пальців на лівій руці – так закінчилось для сорокарічного мешканця одного з районів Тернопільщини відзначення свята Миколая.

Потерпілий: "Я хильнув трохи лишнього і заснув на лавці".

Прокинувшись через кілька годин, чоловік зрозумів, що рук уже не відчуває. Тоді звернувся за допомогою до місцевої районної лікарні.

Потерпілий: "Пальці врятувати мені не вдалось, частково мені ампутували пальці, зараз проходжу курс лікування".

Таких випадків традиційно взимку чимало, розповідають медики відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя. Серед багатьох причин обмороження найчастіша – зловживання алкоголем.

Ярослав Головатий, в/о завідувача відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Найчастіше – це алкогольне сп'яніння, тому що то є хибна така уява в людей, що воно зігріває, воно зігріває тимчасово, в подальшому тепловіддача збільшується. От".

Лікарі нагадують про першу медичну допомогу у випадках преохолодження чи обмороження. Насамперед за можливості занести потерпілого у тепле приміщення, зняти одяг та взуття.

Ярослав Головатий, в/о завідувача відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Якщо є ушкодження кінцівок, їх треба зігрівати у теплій воді, постійно підвищуючи температуру, починаючи від 37 градусів і до 40 градусів. Далі – масаж. Якщо ушкодженні кінцівки, а це найчастіше буває, то масаж до переферії, якщо є губка, то за допомогою губки, якщо гліцерин, то це використати, треба щоб відновити потік крові. Категорчно заборонено натирати снігом, тому що є кристали в снігу".

Трагічно закінчилась вчорашня ніч для двох мешканців Бучацького та Збаразького районів. Людей знайшли без ознак життя. Ймовірна причина, кажуть рятувальники, – загальне переохолодження організму, адже саме в ніч з 14 на 15 січня був мороз.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області: "В селі Жизномир Бучацького району було виявлено труп чоловіка 52 року народження, ймовірна причина – переохолодження, паралельно цієї ж доби у Збаразькому районі в селі Олишківці Збаразького району на власному подвір'ї виявили труп чоловіка 1972 року народження, це щодо переохолоджень".

І рятувальники, і медики звертаються до мешканців області бути обережними і відповідальніше ставитись до власного здоров'я та життя.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області: "В нас в мирний період ми повинні обачніше ставитись до всіх загроз, які є в побуті і не тільки. Тому треба бути обережними, коли йдете по слизькій дорозі, будьте обережні, також перевіряйте димарі, котли, справність печей".