додому суспільство На Тернопільщині досі гостро стоїть питання сміттєзвалищ

На Тернопільщині досі гостро стоїть питання сміттєзвалищ

512

На Тернопільщині досі гостро стоїть питання сміттєзвалищ. Щоразу нова влада області бралась за вирішення цієї проблеми, а віз і нині там. За даними голови Тернопільської облдержадміністрації Олега Сиротюка,  на Тернопільщині є майже 850 сміттєзвалищ і лише десята частина з них – паспортизована. Екологічні проблеми будуть пріоритетним напрямом роботи на Тернопільщині.

Кременецький район: півсотні сміттєзвалищ і жодного офіційного; Ланівецький район: сорок сміттєзвалищ, лише два з них – паспортизовані. Приблизно такою є картина і в інших районах області. Такий стан справ голова облдержадміністрації називає катастрофічним. Створювати екологічні інспекції при місцевих органах влади, які будуть проводити паспортизацію сміттєзвалищ, – таким бачать вихід із ситуації у Тернопільській облдержадміністрації.  

– Це питання відповідальності, як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування.  Сміттєзвалища, які ми бачимо біля кожного населеного пункту в Тернопільській області – це є питання не приїжджих людей, а це є питання відповідальності жителів тих населених пунктів і керівників органів місцевого самоврядування, які би мали зорганізувати роботу своїх органів таким чином, щоби своїми діями забезпечити екологію і законність користування в цій частині законодавства, – розповідає голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк.

Невирішеною досі залишається і проблема вивезення сміття із Тернополя на Малашівецьке сміттєзвалище. З 2009 року ведеться мова про нове місце для відходів, проте досі жодного кроку у цьому напрямку так і не зробили. За словами Олега Сиротюка, необхідно знайти нову ділянку під сміттєзвалище з можливістю одразу ж на місці сортувати відходи.

– Йде мова не лише про розміщення на певній земельній ділянці полігону. Воно має передбачати фактично економічний блок. Сміття має перероблятися. Є достатньо пропозицій на даному етапі, які передбачають будівництво різноманітних заводів по переробці сміття з виробленням електричної енергії, теплової і це має бути певний комплекс, де територіальні громади, які дотичні до відповідних земельних ділянок, повинні отримати робочі місця, капіталовкладення у соціально-економічний розвиток відповідних населених пунктів, – каже Олег Сиротюк.

Влада області підготувала проект програми "Охорона навколишнього природнього середовища", яка розрахована на 2014-2020 роки. Головні завдання, які намітили вирішити, – це паспортизація сміттєзвалищ та налагодження роботи очисних споруд. Коштує реалізація програми більше восьмисот мільйонів гривень, з них із державного бюджету – 67 мільйонів. Цю програму планують затвердити на сесії Тернопільської облради.