додому надзвичайне На Тернопільщині чергове отруєння грибами

На Тернопільщині чергове отруєння грибами

340

На Тернопільщині жінка отруїлась грибами. 56-річну мешканку села Борщівка Лановецького району госпіталізували до інфекційного відділення Лановецької центральної районної лікарні. Попередній діагноз – отруєння грибами. Рятувальники закликають мешканців області бути уважними, збираючи гриби, а при перших симптомах отруєння одразу звертатись до лікарів.

В Україні стартував грибний сезон. Шанувальників тихого полювання фахівці закликають бути пильними. Серед багатьох видів грибів, що ростуть в нашій області, чимало тих, які можуть маскуватись під їстівні. Минулого року через отруєння грибами на Тернопільщині загинула дитина. Цьогоріч летальних випадків не має, однак отруєння вже неодноразово реєстрували фахівці.

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області: "На жаль, восени в нас традиційно трапляються випадки отруєння грибами. Зокрема, вчора, 2 вересня у Лановецькому районі в селі Борщівка трапився такий випадок – 56 – річну жінку госпіталізували до центральної районної лікарні з діагнозом – отруєння грибами".

Якщо є підозра на отруєння грибами, медики радять викликати “швидку” не зволікаючи. До її приїзду слід промити шлунок та випити активоване вугілля.

Ірина Крупа, помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області: "Зважаючи на те, що такі випадки непоодинокі, звертаємось до громадян бути обережними і під час збирання грибів не брати сумнівних грибів, старих, перерослих. Краще викинути істивний гриб, не вживати його в їжу, ніж вжити підозрілий і потім мати великі проблеми зі здоров"ям, а часом можна поплатитись життям за таку необережність".

Фахівці наполегливо нагадують: категорично заборонено їсти сирі гриби, якщо варити, то кілька разів довести до кипіння, не дозволяти їсти гриби дітям, вагітним та літнім людям.